Przegląd minionego tygodnia: Miasto dokapitalizuje Górnika

Kaszpir  -  20 lutego 2017 14:26
0
3914

Górnik kolejny raz dostanie „zastrzyk” pieniędzy od miasta. Miejmy tylko nadzieję, że będą one odpowiednio wykorzystane.

Po zawirowaniach, ale jednak. Podopieczni Marcina Brosza udali się na drugie zimowe zgrupowanie, którego podsumowaniem były dwa weekendowe sparingi. Ten sobotni okazał się zwycięski, natomiast w niedzielę lepsi od naszych piłkarzy okazali się przeciwnicy.
Klub zakontraktował dwóch kolejnych zawodników. Nie obyło się również bez problemów zdrowotnych. Wojciecha Pawłowskiego czeka zabieg i krótka przerwa, nie do końca dysponowany jest również Mariusz Przybylski.

O tym jak przebiegają kariery byłych zawodników Górnika, można przeczytać w ciekawym felietonie „Okiem Żabola”

O tym informowaliśmy w minionym tygodniu.

poniedziałek 13 lutego

32 miliony złotych dla Górnika
Radni Zabrza podjęli decyzję o potężnym zastrzyku finansowym dla klubu. Pieniądze na razie wyłoży bank, a z nadwyżką odda miasto – informuje Dziennik Zachodni.

Mecz z GKS-em Tychy w piątek!
Poznaliśmy terminarz 20. kolejki I ligi w niej Górnik Zabrze zmierzy przed własną publicznością z GKS-em Tychy.

wtorek 14 lutego

Drugie zgrupowanie w Słowenii. Ekspresowy wyjazd zabrzan
Po licznych zawirowaniach poznaliśmy miejsce drugiego zimowego zgrupowania Górnika. Do rundy wiosennej zabrzanie będą przygotowywać się w Słowenii, a na krótki obóz wyjadą już w środę wieczorem.

Meik Karwot zawodnikiem Górnika
23-letni obrońca Meik Karwot podpisał kontrakt z Górnikiem. Umowa zawarta została do końca trwającego sezonu z opcją przedłużenia o rok.

XIII Turniej Torcida Cup. Znakomita atmosfera!
XIII Turniej Torcida Cup im. Jana „Bolka” Niesyto już za nami.

środa 15 lutego

Wojciech Pawłowski kontuzjowany
Dla trenera problemem może być brak Wojciecha Pawłowskiego, który kończył między słupkami zabrzańskiej bramki rok 2016 i miał sporą szansę, by być „jedynką” w rundzie rewanżowej – informuje Sport.

Oficjalnie: Dani Suarez piłkarzem Górnika!
Potwierdziły się nasze informacje: Dani Suarez pomyślnie przeszedł dwutygodniowe testy i został nowym zawodnikiem Górnika Zabrze.

Charytatywny turniej piłki halowej Socios Cup!
Już w najbliższą niedzielę, 19 lutego odbędzie się charytatywny turniej piłki halowej Socios Górnik Cup 2017 w hali MOSiR w Zabrzu (ul. Matejki 6).

Komisja Odwoławcza oddaliła odwołanie Górnika. Zakaz wyjazdowy podtrzymany
W środę, 15 lutego 2017 roku, w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się posiedzenie Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN.

Ruszyła sprzedaż biletów na sparing Górnika!
24 lutego Górnik Zabrze rozegra mecz sparingowy z FK Fotbal Trinec. Spotkanie, które stanowić będzie próbę generalną przed pojedynkiem z GKS-em Tychy.

czwartek 16 lutego

Wojciech Pawłowski przeszedł zabieg kolana
Bramkarz Górnika Zabrze Wojciech Pawłowski w środę przeszedł zabieg artroskopii kolana. Jego przerwa w treningach potrwa co najmniej dwa tygodnie.

Mariusz Przybylski przejdzie zabieg?
35-letni Mariusz Przybylski ma problemy ze zdrowiem, nie jest wykluczone, że w najbliższym czasie przejdzie zabieg pozwalający mu szybciej regenerować się po treningach i meczach.

piątek 17 lutego

Kolejne sparingowe zwycięstwo rezerw
Druga drużyna Górnika rozegrała szósty sparing tej zimy. Przeciwnikiem podopiecznych Józefa Dankowskiego była tym razem III-ligowa drużyna z Grodźca.

Górnik chciał pomocnika Wigier
W zimowym okienku transferowym Górnik chciał pozyskać pomocnika Wigier Suwałki Damiana Kądziora, ale ten odmówił zabrzańskiemu klubowi i na rundę wiosenną zdecydował się pozostać w Suwałkach.

sobota 18 lutego

Górnik pokonał Słoweńców. Przebudzenie Urynowicza
Po dwóch dniach treningów zabrzanie zagrali pierwszy sparing podczas zgrupowania w Słowenii. Przeciwnikiem „Trójkolorowych” była drużyna NK Krsko, czyli ósmy zespół słoweńskiej ekstraklasy.

Bramki z wygranego sobotniego sparingu. Kurzawa ściągnął pajęczynę (wideo)
Przedstawiamy bramki z wygranego sobotniego sparingu z NK Krsko. Na uwagę zasługuje przede wszystkim znakomity gol Rafała Kurzawy.

Górnik nie miał pieniędzy na zgrupowanie? „To nie jest prawda”
Górnik Zabrze po licznych zawirowaniach udał się w środowy wieczór na krótkie zgrupowanie do Słowenii. Niektórzy w tej sytuacji dopatrywali się drugiego dna w postaci braku funduszy.

Życie po Górniku, czyli jak radzą sobie eks-zabrzanie
Postanowiliśmy przypomnieć kibicom tych piłkarzy, których w Zabrzu już nie ma, a wciąż kontynuują swoje kariery z lepszym lub gorszym powodzeniem.

niedziela 19 lutego

Porażka na zakończenie zgrupowania. Najmocniejszy skład uległ Słoweńcom
Górnik Zabrze na zakończenie zgrupowania w Słowenii przegrał z piątą drużyną tamtejszej ekstraklasy – NK Celje.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments