Miasteczko Śląskie

miasteczko_slaskie_FC
Miasteczko Śląskie
– niegdyś jedna z dzielnic Tarnowskich Gór, dziś małe 7-tysięczne miasto z czterema mniejszymi dzielnicami. Głównym modelem kibicowania jest jednak samo Miasteczko Śląskie złożone z ok. 4 tys mieszkańców, skąd od zawsze mieszkancy jeździli na Górnik Zabrze zarówno na mecze u siebie jak i mecze wyjazdowe.

W latach 80-tych i 90-tych Miasteczko Śląskie bardzo licznie wspierało Górnika. Wraz ze sporymi zmianami w ruchu kibicowskim w Polsce, kolejne pokolenie zaczęło działać aktywniej już w nowym stuleciu. Te działania zaowocowały bardzo udanym wyjazdem na Wielkie Derby Śląska w 2008 roku, na które wybrało się dokładnie 107 fanów Torcidy Miasteczko Śląskie. Od kiedy Górnik spadł do I ligi, sympatycy z Miasteczka Śląskiego pojawiają się na każdym oficjalnym wyjeździe Górnika Zabrze. Liczniejsze wyjazdy w ich wykonaniu to: Legia Warszawa 25, Śląsk Wrocław 20, Lech Poznań 20, Zagłębie Lubin 20, co na tak małe i odległe FC jest całkiem przyzwoitym dorobkiem. Przed początkiem przebudowy stadionu, na Roosevelta z Miasteczka Śląskiego pojawiały się grupy 30-50 osobowe.

Warto podkreślić, że w sąsiednich gminach takich jak Kalety, Świerklaniec, Tworóg również nie brakuje fanów w „Trójkolorowych” barwach. Kibice z Miasteczka Śląskiego pojawiają się też na meczach ROW-u Rybnik, czy też Wisłoki Dębica. Jest spora grupa osób w tym FC, która cały czas dba o to, aby model kibicowania Górnikowi nie upadł. FC wydało kilka gadżetów w tym m.in.: vlepki, 2 edycje smyczy, 2 edycje szali, kubki porcelanowe, kurtki wiatrówki, bluzy, czapki zimowe. Sympatycy z Miasteczka Śląskiego dbają także o następne pokolenia fanów. Na starcie zakończonego właśnie roku szkolnego (2013/14) w szkole podstawowej rozdali ponad 300 planów lekcji z „Trójkolorowym” motywem. Cały ruch kibicowski w Miasteczku Śląskim nakręci się jeszcze bardziej wraz z oddaniem nowego stadionu w Zabrzu.