Poziom +2

Luty 2013

Tym razem bierzemy na tapetę poziom +2. Można go w prosty sposób rozpoznać. Jest to po prostu przerwa pomiędzy trybuną górną a dolną.

Plac po stronie wschodniej obiektu. Zdjęcie ładnie ukazuje wszystkie 3 budynki kas oraz ogrom pracy jaka jeszcze czeka budowlańców.

Za żurawiem widać zbrojenia – właśnie tam będzie w przyszłości szyb windowy. Z kolei dźwig jest zakotwiony na najniższym poziomie -1. W prawym dolnym rogu widzimy ścianę. Za nią , nie wliczając obszaru na którym stoi żuraw oraz budynek kasowy nr 1 i 3, jest ziemia. Natomiast przed nią widzimy puste pole, które jest poziomem -1. W przyszłości będzie tutaj strop, a sama ściana jest końcem najniższego poziomu parkingów.

U dołu zdjęcia widać ścianę, którą opisywaliśmy zdjęcie wyżej. Ciągnie się ona różnymi kontami przez praktycznie całą wschodnią stronę obiektu. Spoglądając ciut w górę zauważamy pionowy las metalowych elementów zakończonych żółtymi belkami. Są to tzw. szalunki stropowe. Mają one za zadanie podtrzymać niezabetonowany jeszcze strop. Nad nimi znajdują się płyty typu filigran. Wyżej jest już tylko rdzawe zbrojenie z metalowych prętów w różnych stopniach zaawansowania robót – u góry występuje ich większe zagęszczenie co wskazuje, że będzie ono za niedługo zalewane betonem. Na dzień dzisiejszy w tym miejscu odbyły się już prace betoniarskie.

Widoczne na zdjęciu odciągi dźwigarów przytwierdzone są do betonowych filarów, które znajdują się już na poziomie +1. W przyszłości pomiędzy nimi będzie znajdowało się 48 bramofurt, przez które przejdziemy, aby dostać się na stadion.

W głębi widoczna ulica Tetmajera. Kiedyś w miejscu placu wschodniego znajdowały się boiska treningowe.

Poziom +2 charakteryzuje się powierzchnią przeznaczoną dla inwestorów. Jest to potencjalne miejsce na zagospodarowanie pod np. siłownię czy też restaurację. W prawym dolnym rogu zdjęcia widoczne są żółte belki – element szalunków stropowych, o których pisaliśmy. Od lewego górnego rogu przez prawie cała fotografię ciągną się korytka na okablowanie.

Stara trybuna zachodnia, którą widzimy na zdjęciu, w przyszłości zostanie rozebrana, a w tym samym miejscu powstanie całkiem nowa za około 100 milionów złotych. Będzie to trybuna, na której zasiądą dziennikarze oraz VIP-y.

Widok na trybunę południową. Po lewej stronie zdjęcia widzimy rygiel (belkę zębatą) posadowioną na filarach. Docelowo rygle będą znajdowały się na każdej osi słupów poziomu +2. Pomiędzy ryglami znajdują się płyty kanałowe, które stanowią w tym wypadku strop poziomu +2 i podłogę poziomu +3.

Lipiec 2013

Szyby, w których biegnie pionowe okablowanie stadionu

Korytka kablowe, czyli poziome okablowanie obiektu

Jedna z klatek schodowych trybuny północnej. Podczas rozgrywania meczu, na tym poziomie, wyjście z niej będzie oddzielone płotem. Kondygnacja ta nie będzie dostępna dla kibiców.

Po lewej stronie zdjęcia, dwa szachty techniczne. W centralnej części fotografii, w oddali widoczny murek. Za nim znajdzie się studio TV

Kolejna klatka schodowa. Po lewej stronie szyb windowy

Taki widok na murawę czeka tych, którzy wykupią powierzchnie pod swoje biura

Ostatnie spojrzenie za siebie i podążamy w kierunku trybuny południowej. Ładnie widoczne elementy żelbetowe

Klatka schodowa, którą możemy się dostać na poziom +1, czyli wielki plac wejściowy

Widok na trybunę wschodnią. Różnica wysokości między stopnicą a podłogą będzie taka sama po położeniu odpowiednich warstw posadzek

Trybuna północna. „Dziury” w szklanej fasadzie będą uzupełnione drzwiami o odporności szyby klasy P4 o czym szerzej piszemy tutaj.

Jedynie taka szerokość poziomu +2 będzie dostępna dla kibiców podczas trwania meczu.

Widok na trybunę północną

Sposób montażu ram okiennych do spodu stopnicy

Widok na elewację po stronie wschodniej obiektu. Pomiędzy podłogą a dolną częścią elewacji zostaną zainstalowane bramo furty

Detal łączenia odciągu dźwigara ze stalową marką, przytwierdzoną do żelbetowej konstrukcji za pomocą śrub

Klatka schodowa oraz kawałek placu wejściowego od strony północno-wschodniej

Jeden z szachtów technicznych, zaglądając do niego możemy dostrzec poziom -1

Wnętrze trybuny wschodniej

Spojrzenie za siebie

Klatka schodowa po wschodniej stronie obiektu.

Za elewacją widoczne budynki kas

Zbliżamy się do trybuny południowej

Widok na trybunę południową

Widok na trybunę północną

Stamtąd przyszliśmy

Jesteśmy pod trybuną południową. Widoczny słup elipsy D, na którym spoczywa żelbetowa belka. Murowany element to szacht techniczny

Po lewej stronie widoczne dwa szachty techniczne

Po prawej stronie kolejny szacht, a w oddali widoczna klata schodowa narożnika południowo-zachodniego

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Roosevelta81.pl