Poziom +2
   

Luty 2013

090

Tym razem bierzemy na tapetę poziom +2. Można go w prosty sposób rozpoznać. Jest to po prostu przerwa pomiędzy trybuną górną a dolną.

091

Plac po stronie wschodniej obiektu. Zdjęcie ładnie ukazuje wszystkie 3 budynki kas oraz ogrom pracy jaka jeszcze czeka budowlańców.

092

Za żurawiem widać zbrojenia – właśnie tam będzie w przyszłości szyb windowy. Z kolei dźwig jest zakotwiony na najniższym poziomie -1. W prawym dolnym rogu widzimy ścianę. Za nią , nie wliczając obszaru na którym stoi żuraw oraz budynek kasowy nr 1 i 3, jest ziemia. Natomiast przed nią widzimy puste pole, które jest poziomem -1. W przyszłości będzie tutaj strop, a sama ściana jest końcem najniższego poziomu parkingów.

093

U dołu zdjęcia widać ścianę, którą opisywaliśmy zdjęcie wyżej. Ciągnie się ona różnymi kontami przez praktycznie całą wschodnią stronę obiektu. Spoglądając ciut w górę zauważamy pionowy las metalowych elementów zakończonych żółtymi belkami. Są to tzw. szalunki stropowe. Mają one za zadanie podtrzymać niezabetonowany jeszcze strop. Nad nimi znajdują się płyty typu filigran. Wyżej jest już tylko rdzawe zbrojenie z metalowych prętów w różnych stopniach zaawansowania robót – u góry występuje ich większe zagęszczenie co wskazuje, że będzie ono za niedługo zalewane betonem. Na dzień dzisiejszy w tym miejscu odbyły się już prace betoniarskie.

094

Widoczne na zdjęciu odciągi dźwigarów przytwierdzone są do betonowych filarów, które znajdują się już na poziomie +1. W przyszłości pomiędzy nimi będzie znajdowało się 48 bramofurt, przez które przejdziemy, aby dostać się na stadion.

095

W głębi widoczna ulica Tetmajera. Kiedyś w miejscu placu wschodniego znajdowały się boiska treningowe.

096

Poziom +2 charakteryzuje się powierzchnią przeznaczoną dla inwestorów. Jest to potencjalne miejsce na zagospodarowanie pod np. siłownię czy też restaurację. W prawym dolnym rogu zdjęcia widoczne są żółte belki – element szalunków stropowych, o których pisaliśmy. Od lewego górnego rogu przez prawie cała fotografię ciągną się korytka na okablowanie.

097

Stara trybuna zachodnia, którą widzimy na zdjęciu, w przyszłości zostanie rozebrana, a w tym samym miejscu powstanie całkiem nowa za około 100 milionów złotych. Będzie to trybuna, na której zasiądą dziennikarze oraz VIP-y.

098

Widok na trybunę południową. Po lewej stronie zdjęcia widzimy rygiel (belkę zębatą) posadowioną na filarach. Docelowo rygle będą znajdowały się na każdej osi słupów poziomu +2. Pomiędzy ryglami znajdują się płyty kanałowe, które stanowią w tym wypadku strop poziomu +2 i podłogę poziomu +3.

Lipiec 2013

113

Szyby, w których biegnie pionowe okablowanie stadionu

114

Korytka kablowe, czyli poziome okablowanie obiektu

115

Jedna z klatek schodowych trybuny północnej. Podczas rozgrywania meczu, na tym poziomie, wyjście z niej będzie oddzielone płotem. Kondygnacja ta nie będzie dostępna dla kibiców.

118

Po lewej stronie zdjęcia, dwa szachty techniczne. W centralnej części fotografii, w oddali widoczny murek. Za nim znajdzie się studio TV

119

Kolejna klatka schodowa. Po lewej stronie szyb windowy

120

Taki widok na murawę czeka tych, którzy wykupią powierzchnie pod swoje biura

121

Ostatnie spojrzenie za siebie i podążamy w kierunku trybuny południowej. Ładnie widoczne elementy żelbetowe

122

Klatka schodowa, którą możemy się dostać na poziom +1, czyli wielki plac wejściowy

123

Widok na trybunę wschodnią. Różnica wysokości między stopnicą a podłogą będzie taka sama po położeniu odpowiednich warstw posadzek

124

Trybuna północna. „Dziury” w szklanej fasadzie będą uzupełnione drzwiami o odporności szyby klasy P4 o czym szerzej piszemy tutaj.

125

Jedynie taka szerokość poziomu +2 będzie dostępna dla kibiców podczas trwania meczu.

126

Widok na trybunę północną

128

Sposób montażu ram okiennych do spodu stopnicy

129

Widok na elewację po stronie wschodniej obiektu. Pomiędzy podłogą a dolną częścią elewacji zostaną zainstalowane bramo furty

130

Detal łączenia odciągu dźwigara ze stalową marką, przytwierdzoną do żelbetowej konstrukcji za pomocą śrub

131

Klatka schodowa oraz kawałek placu wejściowego od strony północno-wschodniej

132

Jeden z szachtów technicznych, zaglądając do niego możemy dostrzec poziom -1

133

Wnętrze trybuny wschodniej

134

Spojrzenie za siebie

135

Klatka schodowa po wschodniej stronie obiektu.

136

Za elewacją widoczne budynki kas

137

Zbliżamy się do trybuny południowej

138

Widok na trybunę południową

139

Widok na trybunę północną

140

Stamtąd przyszliśmy

141

Jesteśmy pod trybuną południową. Widoczny słup elipsy D, na którym spoczywa żelbetowa belka. Murowany element to szacht techniczny

142

Po lewej stronie widoczne dwa szachty techniczne

143

Po prawej stronie kolejny szacht, a w oddali widoczna klata schodowa narożnika południowo-zachodniego

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Roosevelta81.pl