Pyskowice

Pyskowice
Pyskowice –
miasto znajdujące się w powiecie gliwickim, mające niecałe 20 tysięcy mieszkańców. Jest od zawsze bastionem Górnika, choć możliwe, że jakieś jednostki kibicujące Piastowi są, ale nie ma szans na ich spotkanie.

Kibice z tego FC, jeszcze przed rozpoczęciem modernizacji stadionu, organizowali wspólne wyjazdy na mecze. Zbiórki odbywały się na rynku skąd zazwyczaj około 50 fanów spod znaku Torcidy jechało razem na stadion przy Roosevelta. Na te ciekawsze spotkania ta liczba wynosiła powyżej 100 fanatyków. Na WDŚ rozgrywane na Stadionie Śląskim w 2008 roku wybrało się ponad 200 sympatyków z Pyskowic. Ten FC mocno współpracuje z Łabędami, czyli dzielnicą Gliwic w pełni należącą do Górnika, pojawiając się również na meczach ŁTS-u Łabędy. Z FC Pyskowice utożsamiają się też fani z Pniowa i Paczyny. Przed modernizacją stadionu z tych dwóch wiosek fani jeździli na zbiórki do Pyskowic, a na lepsze spotkania potrafili się zebrać w 5-6 samochodów i pojechać bezpośrednio na stadion do Zabrza.

Ciekawostką jest to, że w Ekstraklasie futsalu występuje miejscowa drużyna Remedium, ale nikt związany z FC nie utożsamia się z tym klubem, choć jak już pojawiają się jacyś kibice piłkarscy, to są to fani Górnika. FC Pyskowice wydał m.in. takie gadżety jak szale, koszulki, czapki itp.