Torcida Germany

Torcida_Germany

Torcida Germany – FC Górnika Zabrze, istniejący oficjalnie od 2004 roku, choć już wcześniej sympatycy 14-krotnych mistrzów Polski mieszkający na stałe w Niemczech jeździli na mecze swojego klubu do ojczystego kraju. Torcida Germany zrzesza fanów Górnika Zabrze w Niemczech, a ich liczba wynosi około 30-40 aktywnych członków plus 10-20 znajomych sympatyków „Trójkolorowych” z Niemiec i Holandii.

Los porozrzucał fanatyków Górnika po całych Niemczech, od morza po góry i od wschodu po zachód. Internet dał im jednak możliwość komunikowania się bez względu na odległość jaka dzieli poszczególnych członków. W niektórych przypadkach wynosi ona nawet 1000 kilometrów! Warto podkreślić, że Torcida Germany zrzesza fanów Górnika Zabrze należących do kilku pokoleń.

Celem działalności Torcida Germany jest rozpowszechnianie dobrego imienia naszego Górnika Zabrze w całych Niemczech i nie tylko. W jaki sposób? Kibice z tego FC jeżdżą regularnie na mecze Górnika do Zabrza oraz na wyjazdy. W zależności od spotkania i terminarza na większości meczów zawsze jest ktoś z Torcidy Germany (1-20 osób). Torcida Germany prowadzi własną stronę internetową www.torcida-germany.de, na której informuje o aktualnych wydarzeniach w Zabrzu i wszystkim co jest z związane Górnikiem. Od niedawna istnieje też strona internetowa www.torcidagermany.de, która jest skierowana do osób nie znających języka polskiego, a mimo tego, zainteresowanych naszym klubem i jego kibicami. Strona prowadzona jest po niemiecku, a odpowiada za nią rodowity Niemiec i jednocześnie sympatyk Górnika oraz członek Torcidy Germany.

Do ich najlepszych pod względem liczebnym wyjazdów należała daleka podróż do Budapesztu na mecz z Ujpestem, gdzie również wisiała ich flaga. Tradycją Torcidy Germany są coroczne spotkania, na których świętowane jest zakończenie sezonu oraz nagradzani są zwycięzcy Ligi Typerów, w której udział może wziąć każdy sympatyk Górnika, bez względu na to, czy należy do FC, czy też nie. Torcida Germany posiada swoje gadżety (koszulki, bluzy, szale, czapki, itp ). Od samego początku jest akceptowana i wspierana przez SKSGZ, co pomaga im w wielu sytuacjach. Torcida Germany jest dumna ze swojej flagi, która nie raz wisiała na płocie podczas meczów Górnika, czy to przy Roosevelta 81, czy też poza naszą świątynią.

Torcida Germany stara się w miarę swoich możliwości wspomagać tych, do których los się nie uśmiechnął. Organizuje licytacje pamiątek związanych z Górnikiem (z pomocą klubowych działaczy) oraz zbiórki pieniędzy w polskich sklepach w Niemczech. Udało im się wspomóc m.in „Dom Dziecka” w Zabrzu czy też „Hospicjum Cordis” w Mysłowicach. Na ich ostatnim spotkaniu udało się zebrać kwotą pieniężną, która ma zostać przekazana na zakup strojów piłkarskich i sprzętu dla lokalnego klubu z Zabrza. FC Torcida Germany jest otwarty dla wszystkich, którzy żyją z daleka od Zabrza i nie chcą lub nie potrafią zapomnieć o Górniku. Dla nich Górnik Zabrze to nie jest zwykły klub, dla nich to sposób na życie, to ich religia!

Torcida Germany – Nie ważne są tysiące kilometrów odległości, ważna jest miłość do Górnika Zabrze!