Lubliniec

lubliniec
Lubliniec – miasto znajdujące się w północno-zachodnich terenach województwa Śląskiego, mające niecałe 24 tysiące mieszkańców. Z całego powiatu, a także mniejszych miejscowości jak Koszęcin, Strzebiń, Pawonków, Boronów, Ciasna i Woźniki, od wielu lat jeżdżą kibice na mecze Górnika. Należy podkreślić, że ten FC jest często wspierany przez sympatyków „Trójkolorowych” z Krupskiego Młyna.

W samym Lublińcu niepodzielnie panują fanatycy spod znaku Torcidy. Początki zorganizowanej działalności tego FC to 2007 rok, a konkretnie mecz przeciwko Legii Warszawa na stadionie przy ulicy Roosevelta. Wtedy razem w grupie do Zabrza udało się około 40 sympatyków Górnika. Na WDŚ na Stadionie Śląskim w Chorzowie w 2009 roku z FC Lubliniec pojechało około 150 osób.

Lubliniec może pochwalić się następującymi flagami: „Lubliniec” – którą często można zobaczyć w Zabrzu oraz na wyjazdach, a także „Lubliniec – stadionowi pasjonaci” w barwach narodowych. Fani z Lublińca często wspomagają FC Tarnowskie Góry na meczach tamtejszego Gwarka, a także ROW Rybnik podczas spotkań u siebie i wyjazdów. W ostatnich latach FC Lubliniec zorganizował turniej „Torcida Lubliniec Cup”. Wydał także wiele gadżetów jak szale, koszulki, bluzy itp.

„Z bastionów Górnika ostatni na północ, trójkolorowej tradycji w tym mieście nie pozwolimy runąć”