Górnik pokonał Słoweńców. Przebudzenie Urynowicza

Milo  -  18 lutego 2017 16:48
0
10334

Po dwóch dniach treningów zabrzanie zagrali pierwszy sparing podczas zgrupowania w Słowenii. Przeciwnikiem „Trójkolorowych” była drużyna NK Krsko, czyli ósmy zespół słoweńskiej ekstraklasy. Lepsi okazali się „Górnicy”, którzy wygrali 3:0.

W sobotnim spotkaniu szansę dostali zawodnicy, którzy będą walczyć głównie o uzupełnienie kadry meczowej. Z nowych nabytków wystąpił jedynie Karwot. Od samego początku do ataków ruszyli zabrzanie, ale brakowało wykończenia. Tuż przed końcem pierwszej połowy najpierw na listę strzelców wpisał się Urynowicz, a kilka minut później Kurzawa. Trzeba wspomnieć, że 24-letni zawodnik zanotował również asystę przy pierwszym golu. To właśnie Kurzawa był najjaśniejszą postacią w pierwszej części meczu.

Po przerwie okazji do podwyższenia rezultatu nie brakowało, jednak „Górnicy” nie potrafili tego wykorzystać. Wynik spotkania w samej końcówce meczu ustalił Plizga, który sfinalizował dogranie Wolniewicza. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że rywale już za tydzień rozpoczynają ligę.

W niedzielę Górnik zmierzy się z teoretycznie silniejszym przeciwnikiem – NK Celje. W tym spotkaniu powinniśmy zobaczyć skład najbliższej zbliżony do tego, który wystąpi w pierwszym wiosennym meczu z GKS-em Tychy.

NK Krsko – Górnik Zabrze 0:3 (0:2)
0:1 – Urynowicz, 38′
0:2 – Kurzawa, 43′
0:3 – Plizga, 86′

NK Krsko: Žalokar – Pusaver, Krajcer, Sturm, Vuklisević, Sadiković, Urbanc, Mujan, Mensah, Skrbić, Dangubić.

Górnik: Kuchta – Wolniewicz, Pieczur, Szeweluchin, Karwot – Trubeha (71′ Pikul), Ambrosiewicz, Żurkowski, Kurzawa – Plizga (87′ Kopia), Urynowicz.
Rezerwowi: Szymański, Żagiel, Olszewski.

Źródło: Roosevelta81.pl/gornikzabrze.pl