Czerwionka-Leszczyny

czerwionka
Czerwionka-Leszczyny – miasto  złożone z dawnych miejscowości, większych Czerwionki i Leszczyn oraz mniejszych Czuchów i Dębieńsko tworzących obecnie dzielnice. Czerwionka-Leszczyny leży między Knurowem i Rybnikiem i ma niecałe 30 tysięcy mieszkańców. Niemal od samego początku ruchu kibicowskiego związane z Górnikiem Zabrze. Jeszcze w latach 80-tych, na istniejącej wtedy KWK Dębieńsko, niektórzy piłkarze z Roosevelta 81 odbierali swoją wypłatę.

Fani z Czerwionki-Leszczyn bardzo licznie uczestniczyli i uczestniczą w ruchu kibicowskim nie tylko na Górniku, ale także na ROW-ie Rybnik, z którym również bardzo mocno się utożsamiają ze względu na niewielką odległość od tego miasta. W latach 80-tych sympatycy Górnika z Czerwionki-Leszczyn wraz z ROW-em celowo jeździli na mecze do Zabrza pociągiem przez Katowice, aby „przywitać się” po drodze z fanami Ruchu Chorzów z Mikołowa.

W każdej dzielnicy oraz w okolicznych miejscowościach (Stanowice, Bełk, Przegędza, Palowice, czy należącym terytorialnie do Rybnika Kamieniu) zobaczyć można wyłącznie barwy „Trójkolorowe” oraz naszych zgód. Jeśli są jacyś kibice innych klubów (Ruch Chorzów, Odra Wodzisław, GKS Katowice) to są to jednostki. Czerwionka-Leszczyny jest naprawdę licznym FC Górnika. Na pierwsze WDŚ rozgrywane na Stadionie Śląskim udało się z tego miasta około 450 fanów. W latach 90-tych na meczach Górnika wywieszana była flaga „Brutal Boys From Leszczyny”.

flaga
Obecnie w posiadaniu kibiców z tego FC jest flaga narodowa z napisem Leszczyny. W ostatnich latach FC z Czerwionki-Leszczyn nie ma sobie równych na turniejach kibiców Górnika w przeciąganiu liny. FC z Czerwionki-Leszczyn wydał mnóstwo gadżetów, w tym m.in. koszulki, szale, czapki itp.

CZERWIONKA-LESZCZYNY 100% Z KSG