Knurów

knurow
Knurów –
miasto mające niewiele poniżej 40 tysięcy mieszkańców. Nie trzeba w jego wypadku pisać z ilu i jakich dzielnic się składa, ponieważ są w nim wyłącznie kibice Górnika. Rozpisywać się o ewentualnych „jednostkach” sympatyzujących z innymi klubami, jeśli takowe są, nie ma najmniejszego sensu. Na mieście widoczne są wyłącznie barwy związane z Górnikiem i jego zgodami.

Fani z Knurowa od lat uczestniczą w życiu kibicowskim na Górniku. Warto w tym miejscu podkreślić, że z jednej z dzielnic tego miasta, Szczygłowic, pochodzą Jerzy i Dariusz Dudek, którzy w latach młodzieńczych jeździli na mecze przy Roosevelta 81 i mogą sporo opowiedzieć o swoich kibicowskich przeżyciach. Fani z Knurowa chodzą i jeżdżą też na spotkania swojego klubu, Concordii, ale przede wszystkim, przynajmniej dla większości z nich, priorytetem jest Górnik.

Najważniejszym przeciwnikiem dla Torcidy Knurów jest Piast ze względu na niewielką odległość dzielącą ich od Gliwic. W przeszłości nie raz zdarzało się, że fani z Knurowa i okolic, celowo wybierali autobus miejski i wyjazd na mecze w Zabrzu z przesiadką w Gliwicach. Jest to z pewnością jeden z liczniejszych FC Górnika, o czym świadczyć może liczba Torcidy Knurów na pierwszych WDŚ rozgrywanych na Stadionie Śląskim w Chorzowie, która znacznie przekroczyła pół tysiąca. FC Knurów może pochwalić się następującymi flagami: 1. Górnik Zabrze ”Na nieszczęścia mogą skazać nas okoliczności, na miłość skazujemy się sami” Torcida Knurów. 2. „Sekcja Knurów Torcida 1999”. 3. „Nigdy nie będziesz szedł sam – Knurów Zawsze z Wami”. Ta ostatnia znajduje się obecnie u naszych przyjaciół w Dębicy.

Nigdy Nie Będziesz Szedł Sam – Knurów Zawsze z Wami!