Mysłowice

myslowice
Mysłowice –
miasto mające około 75 tysięcy mieszkańców i składające się z 15 dzielnic. W Mysłowicach działają prężnie FC zarówno GieKSy jak i Ruchu, choć kibiców Górnika nie brakuje w każdej części miasta. Dzielnicą opanowaną przez kibiców Górnika jest Wesoła, będąca ostoją tego FC.

Z Wesołej, przed modernizacją stadionu, były organizowane wyjazdy autokarowe na mecze w Zabrzu. Trzeba jednak zaznaczyć, że dla niektórych Wesołą łączą z Mysłowicami tylko… chodniki na kopalni. Z całego grodu Mysława jednak zawsze jeździła i jeździ wspierać Górnika spora grupa kibiców i to nie tylko na spotkania w Zabrzu, ale również na obce stadiony. Aktualnie trudno oszacować jak ilościowo prezentuje się Torcida Mysłowice, ponieważ wszyscy czekają na otwarcie zmodernizowanego stadionu.

Mimo liczniejszych ekip (jak GKS Katowice, czy też Ruch Chorzów) na Wesołej zawsze panował i panuje Górnik. Na pierwszych WDŚ rozegranych w Chorzowie na Stadionie Śląskim z Mysłowic było około 200 fanów spod znaku Torcidy. W ostatnim czasie na wyjazd do Krakowa na Wisłę pojechało z tego FC ponad 30 osób. Warto zaznaczyć, że z Wesołej jest „rzut kamieniem” do Lędzin, które są mocnym FC naszych przyjaciół z Katowic i tam również można zobaczyć czasem „Trójkolorowe” barwy Górnika noszone przez GieKSiarzy.

FC Mysłowice wydał swoje unikalne gadżety, a w przeszłości na meczach Górnika wieszana była także flaga w „Trójkolorowych” barwach z napisem „Wesoła”

[youtuber youtube=’http://www.youtube.com/watch?v=-1ZP-AY7mbw’] Pisząc o Mysłowicach nie można nie wspomnieć o WSA Desant