Porażka na zakończenie zgrupowania. Najmocniejszy skład uległ Słoweńcom

Milo  -  19 lutego 2017 16:49
0
8478

Górnik Zabrze na zakończenie zgrupowania w Słowenii przegrał z piątą drużyną tamtejszej ekstraklasy – NK Celje.

Trener Brosz zgodnie z przewidywaniami do boju posłał – przynajmniej na papierze – najmocniejszy skład. W wyjściowym składzie znalazło się miejsce dla trzech zimowych nabytków zabrzan.

Niedzielny mecz rozpoczął się od mocnego strzału z dystansu Wolsztyńskiego i  niewykorzystanej sytuacji Ledeckiego, który strzelił prosto w środek bramki. Wydawało się, że to zabrzanie będą dyktować warunki gry, ale wtedy do głosu doszli miejscowi i swoje sytuacje szybko zamienili na bramkę. Słoweńscy piłkarze na tym nie poprzestali, a po kilku minutach z najbliżej odległości podwyższyli wynik spotkania.

Po przerwie na boisko nie wyszedł już Ledecky, a w jego miejsce pojawił się Olszewski. W drugiej połowie emocji było bardzo mało. Na wyróżnienia zasługuje jedynie okazja Angulo, ale Hiszpan uderzył tylko w boczną siatkę. Wynik spotkania nie uległ już zmianie. Do meczu z GKS-em Tychy zostało tylko dwa tygodnie, a ten mecz pokazał, że sztab szkoleniowy wciąż ma nad czym myśleć.

Po spotkaniu „Górnicy” udadzą się w kierunku Zabrza. Już w piątek czeka ich ostatni sprawdzian tej zimy. Rywalem „Trójkolorowych” będzie Fotbal Trinec. Spotkanie na Arenie Zabrze rozpocznie się o godz. 18:00.

NK Celje – Górnik Zabrze 2:0 (2:0)