Śląsk Cieszyński

flaga_cieszyn
Śląsk Cieszyński – FC zrzeszający kibiców jeżdżących na mecze Górnika z tego regionu. Zaliczają się do niego fani z Cieszyna, okolicznych mniejszych i większych miejscowości, a także z Wisły, Brennej czy Ustronia. Mimo dalekiej odległości, z tego FC zawsze pojawiają się kibice nie tylko na meczach w Zabrzu, ale także na wyjazdach.

FC oficjalnie działa zaledwie od kilku lat, ale warto podkreślić, że liczba osób się z nim utożsamiających jest na dobrym poziomie. Podczas ostatniej wizyty sympatyków Górnika na stadionie Wisły Kraków, obecnych na meczu było 15 fanatyków ze Śląska Cieszyńskiego. Podobna grupa pojawiła się w na wyjeździe na Legię Warszawa wiosną 2013 roku.

grafiti_cieszyn
Śląsk Cieszyński ma w swoim posiadaniu flagę „Torcida Cieszyn”, a także wydał koszulkę fanklubową, która cieszyła się sporym zainteresowaniem. W regionie są też kibice innych śląskich klubów, ale trudno określić ich liczbę. FC Górnika rozwija się w ostatnich miesiącach natomiast bardzo prężnie i po otwarciu zmodernizowanego stadionu przy Roosevelta 81 liczba sympatyków ze Śląska Cieszyńskiego z pewnością się powiększy.