Mikołów

mikolow
Mikołów – miasto posiadające niecałe 40 tysięcy mieszkańców, graniczące m.in. z Tychami, Katowicami, Rudą Śląską, czy też Łaziskami Górnymi. Choć głównie kojarzone jest w świecie kibicowskim jako FC Ruchu Chorzów, to na mecze Górnika Zabrze jeździ z niego spora grupa kibiców, która uczestniczyła w „Trójkolorowym” życiu kibicowskim już na początku lat 90-tych. Wtedy też na meczach była wywieszana flaga w klubowych barwach z napisem „Mikołów”.

Na przełomie wieku, fani Górnika z Mikołowa zaczęli się organizować i działać jako grupa. Trudno jest oszacować liczbę kibiców spod znaku Torcidy w tym mieście ze względu na dużą liczbę dzielnic oddalonych od siebie sporymi odległościami. Choć centrum miasta zdominowane jest przez kibiców Ruchu, to sytuacja na pozostałych dzielnicach wygląda dla fanów Górnika już znacznie lepiej. Kamionka i Mokre to po kilku fanów KSG, natomiast w Śmiłowicach, Paniowach i Bujakowie sympatyków Górnika i Ruchu jest mniej więcej po równo. Jedyną dzielnicą Mikołowa, w której kibicuje się wyłącznie klubowi z Roosevelta jest Borowa Wieś.

Wielkim zaskoczeniem dla lokalnego rywala było to, że z Mikołowa na pierwsze WDŚ na Stadionie Śląskim udało się ponad 200 kibiców Górnika. Mikołów ma wiernych kibiców Górnika, którzy dobrze się organizują i wydają fanclubowe szale, koszulki, vlepki, czapki, kubki itp. Należy wspomnieć również o trzech udanych turniejach fanclubowych, na których gościli także kibice z ościennych miejscowości, a nawet z Dębicy.

Torcida Mikołów – Nieliczni Przeciw Niezliczonym.