Podsumowanie wyjazdów w pierwszej części sezonu

Slazier  -  21 lutego 2017 16:04
0
4390

Górnik w pierwszej części obecnego sezonu I ligi rozegrał 7 spotkań wyjazdowych. Kibice z Zabrza mieli okazję wybrać się na dawno nieodwiedzane stadiony, jak i w zupełnie nowe miejsca. Chcieliśmy jeszcze raz przybliżyć każdy z wyjazdów i pokrótce przypomnieć ich przebieg. Zapraszamy do lektury!

1. Miedź Legnica – Górnik Zabrze (27.07.2016)

Górnik na inaugurację pierwszoligowego sezonu zmierzył się z Miedzią Legnica. Torcida, pomimo zakazu wyjazdowego, wybrała się na to spotkanie w prawie 300 osób. Fani Górnika zasiedli w sektorze gości dzięki uprzejmości gospodarzy. Obie ekipy upamiętniły rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego wywieszając okazjonalne transparenty, a także skandując hasła patriotyczne.

Liczba: 270
Km: 230
Cała relacja: TUTAJ

2. Sandecja Nowy Sącz – Górnik Zabrze (24.08.2016)

Torcida po raz kolejny udała się na mecz mimo obowiązującego zakazu. Zabrzanie zasiedli w sektorze gości i prowadzili głośny nieustanny doping. Tego dnia na płocie wywiesili flagę „KS Górnik” oraz okazjonalny transparent poświęcony śp. „Ujkowi”.

Liczba: 150
Km: 220

3. Olimpia Grudziądz – Górnik Zabrze (10.09.2016)

Mecz z Olimpią był pierwszym oficjalnym wyjazdem Torcidy. Tego dnia przez całą trasę dopisywała pogoda, a podczas meczu panowała bardzo dobra atmosfera. Gospodarze nie wyróżnili się niczym szczególnym.

Liczba: 250
Km: 356
Cała relacja: TUTAJ

4. Wigry Suwałki – Górnik Zabrze (24.09.2016)

Długo wyczekiwany wyjazd do Suwałk nie przebiegł po myśli zabrzańskiej Torcidy. Komplikacje pojawiły się już na trasie, gdy na 200 km przed celem smutni panowie zarządzili postój, podczas którego kontrolowali każdego uczestnika wyprawy. Po dotarciu na mecz okazało się, że tylko część grupy zostanie wpuszczona na sektor. Solidarnie nie wszedł nikt, a cała wycieczka nie zważając na boiskowe wydarzenia bawiła się pod stadionem.

Liczba: 250
Km: 637
Cała relacja: TUTAJ 

5. Chojniczanka Chojnice – Górnik Zabrze (08.10.2016)

Był to pierwszy mecz wyjazdowy Górnika po wprowadzeniu protestu. W związku z tym Torcida nie prowadziła dopingu. Niewątpliwym hitem wyjazdu okazała się piosenka z bajki „Sąsiedzi”, a była ona puszczana przez głośnik, który przywieźli ze sobą fani Górnika.

Liczba: 108
Km: 532
Cała relacja: TUTAJ 

6. GKS Katowice – Górnik Zabrze (23.10.2016)

Śląski Klasyk był wielkim widowiskiem pod każdym względem. Na trybunach zasiadł komplet publiczności, w tym bardzo liczna grupa sympatyków Górnika. Torcida podczas tego spotkania przerwała protest i prowadziła upragniony doping. Po stronie gospodarzy pojawiło się kilka choreografii, które stały na bardzo wysokim poziomie. Jesteśmy pewni, że każdy z kibiców na długo zapamięta ten mecz przyjaźni.

Liczba: 1797
Km: 22
Cała relacja: TUTAJ

7. Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Zabrze (06.11.2016)

Inwazja na Bielsko udała się w 100%. Zarówno liczba, jak i doping Torcidy zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie, o czym wspominali m.in. kibice Podbeskidzia. Fani Górnika dominowali na trybunach i po raz kolejny udowodnili, że ich miejsce jest w kibicowskiej Ekstraklasie. Oby więcej taki wyjazdów.

Liczba: 1700
Km: 82
Cała relacja: TUTAJ

Podsumowanie jesieni w wersji wideo:

Podczas pierwszej części sezonu za Górnikiem pokonaliśmy ok. 1655 km. Runda rewanżowa, pod względem czekających nas wyjazdów, zapowiada się równie atrakcyjnie. Liczymy, że w 2017 roku będziemy wspierać Górnika w bardzo dobrych liczbach, co przyczyni się do osiągnięcia celu, którym jest awans do elity.

Do zobaczenia na wyjazdach!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl/Torcida.eu

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments