Śląski Klasyk kibicowsko, czyli niedzielny spektakl na Bukowej!

Slazier  -  26 października 2016 15:14
0
1588

gks_katowice_oprawa4_1617

Śląski Klasyk zakończył się wynikiem remisowym, a sam mecz przyciągnął na trybuny komplet, czyli prawie 7500 widzów. To spotkanie po raz kolejny udowodniło, że obie ekipy w pełni zasługują na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej, bo tam jest ich miejsce.

834a4091

Kibice GKS-u szczelnie wypełnili Blaszok, i prowadzili bardzo dobry doping przez całe spotkanie. Podczas wyjścia piłkarzy na murawę z sektora najzagorzalszych sympatyków drużyny z Katowic zaprezentowano koszulkę sektorówkę oraz wyrzucono mnóstwo serpentyn, a ich uprzątnięcie zajęło sporo czasu. Oczywiście nie zabrakło wspólnych śpiewów z Torcidą, a piosenki na dwie strony miały fantastyczną moc. GieKSa wywiesiła następujące flagi: GKS Katowice, FC Londyn, Fanatyczny Styl Życia, GKS FCB, Banicek, GieKSa Górnik, Pierońskie Hanysy, Ultras, SK 1964, GieKSiarze, Persona Non Grata, Pseudokibice Kochają Śląska Stolice, Gladiators, GzG, Siemianowice, Lędziny, Mysłowice, Forza GKS oraz Tylko Nieżywi.

gks_katowice_oprawa_1617

Grupa Ultras GieKSa przygotowała dwie oprawy. Pierwsza choreografia składała się czarnej sektorówki z napisem KSGKS oraz herbami obydwu drużyn. Całość uzupełniła odpalona pirotechnika, co niewątpliwie dało świetny efekt. W drugiej połowie na płocie Blaszoka pojawił się transparent „2003 – To szaleńców grupa, co na trybunach wolności szuka – 2016”.

Stitched Panorama

Po czasie sektor został zakryty trójkolorową sektorówką „Parszywa 13”, do której podniesiono płótno przedstawiające wizerunek 13 kibiców. Tym razem zza stadionu odpalono fajerwerki, na co cały stadion zareagował oklaskami.

gks_katowice_oprawa2_1617

Warto wspomnieć, że najmłodsi kibice GKS-u również zaprezentowali oprawę. Najpierw były to folie w barwach drużyny z Katowic. Później pojawił się transparent „Młode Katowice”, sektorówka „Małolaci tworzą przyszłość” oraz „żółto-zielono-czarne” flagi na kijach.

gks_katowice_oprawa3_1617

Do Katowic udaliśmy się autokarami, a cena wyjazdu wynosiła 50 zł. Każdy kibic zabrzańskiej drużyny otrzymał specjalny gadżet w postaci szarej czapki zgodowej z napisem „Wielka Torcida”. W tle znalazły się herby Górnika oraz GKS-u. Zbiórka została wyznaczona na godz. 14:30, a cała kolumna wyruszyła w drogę chwilę po godz. 15. Podróż minęła nam szybko i sprawnie.

Przy Bukowej zameldowaliśmy się na ponad dwie godziny przed meczem. Długi czas do rozpoczęcia spotkania spowodował, że duża część sympatyków udała się w poszukiwaniu okolicznych sklepów. Warto zaznaczyć, że tego dnia mundurowi przymykali oko na spożywanie napojów alkoholowych w miejscach publicznych.

834a4141

Tego dnia zasiedliśmy na trybunie głównej oraz sektorze gości. Piłkarze wyszli na przedmeczową rozgrzewkę ubrani w białe koszulki z napisem: „My gramy dla Was, Wy śpiewajcie dla Nas – Torcida”. Taki gest miał zachęcić wszystkich kibiców do dopingu w tym meczu.

danch_gks_katowice_gornik_1617

Na sektorach wywiesiliśmy następujące flagi: Torcida Żory, Torcida Gliwice, Lubliniec, Pszczyna, Czerwionka-Leszczyny, Miasteczko Śląskie, Wesoła, Grupa Rudzka, Knurów zawsze z Wami, Orzesze, Mikołów, Pyskowice, KKN i Torcida Piekary.

torcida_gks_katowice_1617

Na rozpoczęcie meczu zaśpiewaliśmy wspólnie: „Górniku nasz..”. Przez całe spotkanie w naszych szeregach trwała znakomita zabawa, którą jeszcze bardziej nakręcały łączone z katowickimi braćmi przyśpiewki. W sektorze gości oraz na sektorach 5 i 6 zasiadło nas 1797 osób w tym 20 fanów ROW-u. Trzeba też pamiętać, że liczna grupa kibiców miała zakupione bilety na sektory gospodarzy.

Kibice zasiadający na sektorze gości po zakończeniu spotkania mieli jeszcze mały epizod ze służbami porządkowymi, które nie chciały nikogo wypuścić z sektora. Doszło do przepychanek, użyto gazu łzawiącego, a wszyscy ostatecznie wyszli drugim wyjściem, które zostało otworzone dopiero po dłuższym czasie.

Po tym zajściu ponownie wsiedliśmy do autobusów i udaliśmy się pod stadion Górnika. Niedzielny spektakl na pewno zostanie w pamięci kibiców na bardzo długo. Już teraz z niecierpliwością czekamy na rewanż przy Roosevelta, który zostanie rozegrany w maju przyszłego roku.  Jesteśmy pewni, że i wtedy widowisko będzie stało na najwyższym kibicowskim poziomie.

„Od pewnego dnia!”

Galeria z meczu: Kliknij
Oprawy i doping (wideo): Kliknij

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments