Górnik – Podbeskidzie kibicowsko. Remis na boisku i dominacja na trybunach

Slazier  -  9 listopada 2016 20:00
0
2350

kibice_Podbeskidzie_1617

Wyjazdowe spotkanie Górnika z Podbeskidziem stało na wysokim poziomie pod wieloma względami. Mecz był bardzo emocjonujący i zakończył się wysokim remisem 3:3, a na trybunach niepodzielnie rządziła Torcida. Widowisko w Bielsku-Białej oglądało 8700 widzów, w tym 1700 sympatyków z Zabrza.

kibice_podbeskidzia_Podbeskidzie_1617

Kibice Podbeskidzia wystawili kilkudziesięcioosobowy młyn, który prowadził doping przez całe spotkanie. Na płocie wywiesili następujące flagi: Good Night Left Side, Górale, Wiecznie Młodzi, Kozy oraz Konfederatkę. Ich doping stał na średnim poziomie z lepszymi momentami, zwłaszcza po bramkach, gdy do śpiewu włączała się reszta stadionu. Nie przygotowali żadnej oprawy.

kibice_Podbeskidzie_1617

Torcida do Bielska udała się pociągiem specjalnym, a koszt wyjazdu wynosił 50 zł. Warto zaznaczyć, iż kilka Fan Clubów wybrało inny środek lokomocji w postaci autokarów. Główna grupa zjawiła się pod stadionem z dużym zapasem czasowym, dlatego wszyscy bez żadnych problemów weszli na sektor. Wpuszczanie przebiegało niezwykle sprawnie, śmiało można powiedzieć, że czytniki dokumentów tożsamości spełniły swoją rolę.

Wywiesiliśmy w Bielsku-Białej następujące flagi: Orzesze, Śląsk Cieszyński, Żory, Torcida, Szlachta Gliwic, Torcida Crew, Knurów zawsze z Wami, Pszczyna, Grupa Rudzka, Piekary Śląskie oraz Sektor 13.

Doping prowadzony przez całe spotkanie stał na dobrym, a momentami bardzo dobrym poziomie. Zwłaszcza po strzelonych bramkach pokazywaliśmy się z najlepszej strony. Wszyscy doskonale wiedzą, że przy takiej liczbie stać nas na więcej. Wokalne popisy fanatyków zabrzańskiego Górnika docenili także kibice Podbeskidzia, którzy niejednokrotnie byli pod wrażeniem repertuaru Torcidy.

kibice_Podbeskidzie_1617

Po zakończeniu spotkania i tradycyjnym oczekiwaniu na sektorze udaliśmy się w stronę dworca. Cała grupa zapakowała się do pociągu i udała w podróż powrotną do Zabrza, która przebiegła sprawnie. Wśród kibiców dało się wyczuć pewien niedosyt z powodu remisu Górnika. Mimo wszystko wyjazd należy zaliczyć na plus. Fakt, że potrafimy wybrać się w takiej liczbie cieszy i pokazuje wszystkim dookoła, że pomimo wielu przeciwności Torcida ma się bardzo dobrze!

Do następnego!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments