Olimpia – Górnik kibicowsko. Pierwszy wyjazd zabrzańskiej Torcidy

Slazier  -  13 września 2016 09:20
0
1335

kibice2_grudziadz_1617
Zakaz wyjazdowy wreszcie minął. Śmiało można powiedzieć, że dla każdego sympatyka „Trójkolorowych” była to kara bardzo dotkliwa. Pierwszy wyjazdowy mecz Górnika, na którym oficjalnie pojawili się kibice z Zabrza, został rozegrany w Grudziądzu przeciwko tamtejszej Olimpii.

Warto zaznaczyć, że stadion w Grudziądzu ma swój własny klimat, który przywołuje wspomnienia z przeszłości, gdy jeszcze nie było w Polsce tylu nowoczesnych obiektów.

Mecz z Górnikiem przyciągnął na stadion 2 850 widzów. Kibice gospodarzy wystawili młyn i cały mecz dopingowali swoją drużynę. Wywiesili 3 flagi: A.C.A.B., Olimpia Grudziądz oraz Grudziądzanie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Torcida tego dnia zameldowała się na sektorze w liczbie 250 głów, w tym 2 sympatyków Hajduka Split oraz 4 kibiców GKS-u Katowice. Na mecz podróżowali autokarami, a kilka osób z różnych powodu nie zostało wpuszczonych na stadion. Warto zaznaczyć, iż w Grudziądzu zadebiutowały aż 2 nowe flagi Górnika. Mowa oczywiście o wyjazdówkach Grupy Rudzkiej oraz Piekar Śląskich. Poza tym, na płocie wywieszono jeszcze następujące flagi: 1948, Ultras, Torcida Crew, 14.12.1948. Doping Torcidy stał na bardzo dobrym poziomie, a zabawa na sektorze momentami była przednia (w tym doping bez koszulek). Tego dnia piłkarze dostosowali się wreszcie do poziomu swoich kibiców i odnieśli cenne wyjazdowe zwycięstwo.

kibice_grudziadz_1617

Przed Nami kolejne spotkanie ligowe. Tym razem gramy przy Roosevelta przeciwko MKS-owi Kluczbork i już w tym miejscu chcielibyśmy wszystkich zachęcić do licznego udziału w tym spotkaniu!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments