Przegląd minionego tygodnia: Górnik zwycięstwami stoi!

Kaszpir  -  22 maja 2017 18:48
0
3705

Zwycięstwa, zwycięstwa, zwycięstwa… Te słowa najczęściej kojarzą się z Górnikiem w ostatnim czasie. „Trójkolorowi” kibice wreszcie doczekali się pozytywnych wrażeń związanych z ukochaną drużyną. Po kolejnym, kiepskim sportowo sezonie w samej jego końcówce, piłkarze wynagradzają kibicom wcześniejsze upokorzenia. A emocje to nas dopiero czekają w niedzielę na Roosevelta… Już teraz zapraszamy na stadion.

O tym informowaliśmy w minionym tygodniu.

poniedziałek 15 maja

Skrót wygranego meczu ze Stomilem. Szalona pogoń zabrzan (wideo)
Górnik wygrał ze Stomilem Olsztyn 4:2, choć po pierwszej połowie przegrywał 0:2. Zapraszamy do oglądania skrótu z tego szalonego meczu!

Stomil – Górnik kibicowsko. Daleki wyjazd nagrodzony kompletem punktów
Wyjazdowe spotkanie Górnika ze Stomilem Olsztyn przyciągnęło na stadion w stolicy Warmii i Mazur dokładnie 2573 kibiców.

wtorek 16 maja

Górnik Zabrze – GKS Katowice 1:0. Trwa piękny sen zabrzan!
Górnik Zabrze pokonał GKS Katowice 1:0. Dzięki temu zwycięstwu zabrzanie są już o krok od ścisłej czołówki ligi!

Śląski Klasyk dla Górnika – skrót meczu (wideo)
Górnik Zabrze pokonał GKS Katowice 1:0. Śląski Klasyk dla Górnika!

środa 17 maja

20.987 kibiców na Śląskim Klasyku! Doping i kulisy w meczu z GieKSą (wideo)
Na Śląski Klasyk czekało w Zabrzu wielu kibiców i choć termin meczu nie był atrakcyjny, we wtorek na trybunach zasiadło 20 987 kibiców.

We wtorek na Roosevelta zawitało 20 tysięcy kibiców i z pewnością w Zabrzu znów przypomniano sobie atmosferę Ekstraklasy.

piątek 19 maja

Udana wiosna Szymona Skrzypczaka w Opolu
Szymon Skrzypczak w przerwie zimowej został wypożyczony do Odry. Jak się okazuje 27-letni napastnik ma powody do zadowolenia.

sobota 20 maja

Stal Brzeg – Górnik II Zabrze 1:1. Rezerwy wróciły z punktem
Drugi zespół Górnika zremisował ze Stalą Brzeg 1:1,  gola dla zabrzan zdobył Dawid Plizga.

niedziela 21 maja

Znicz – Górnik 1:2. Halo Ekstraklasa? Zabrze zgłasza gotowość!
Górnik Zabrze w niedzielne południe pokonał zespół Znicza Pruszków 2:1.  “Trójkolorowi” pokazali, że będą liczyć się w grze o awans do samego końca.