Stal Brzeg – Górnik II Zabrze 1:1. Rezerwy wróciły z punktem

Kaszpir  -  20 maja 2017 19:56
0
3569

Drugi zespół Górnika zremisował ze Stalą Brzeg 1:1,  gola dla zabrzan zdobył Dawid Plizga.

Trener Józef Dankowski na Dolny Śląsk zabrał 15-o osobową kadrę. Zabrakło w niej przede wszystkim Aleksandra Kwieka. W porównaniu do poprzedniego spotkania w składzie doszło do dwóch zmian. Mateusza Kuchtę w bramce zastąpił Grzegorz Kasprzik, pod nieobecność  Kwieka na murawie od pierwszych minut pojawił się Dominik Lasik.

Jeszcze wszyscy widzowie nie zajęli swoich miejsc na stadionie w Brzegu, a Stal objęła prowadzenie. W polu karnym, zawodnik gospodarzy został wzięty w „kleszcze” przez dwójkę naszych stoperów, a sędzia dopatrzył się tam faulu. Chyba zbyt pochopnie, jednak jedenastka została podyktowana, na gola zamienił ja Marcin Nowacki. Od tego momentu „Górnicy” podnieśli wyżej pressing i z dużą determinacją zaczęli poczynać sobie na boisku. Natomiast Stal cofnęła się i czekała na kontry. Jednak żaden z ataków piłkarzy Górnika nie przyniósł w pierwszych 45-u minutach bramki.

W przerwie trener Dankowski dokonał dwóch zmian oraz korekty ustawienia. Na boisku pojawili się Plizga i Dariusz Pawłowski. Zaowocowało to zwiększeniem siły rażenia zabrzan. Przewaga została udokumentowana w 64. minucie, kiedy to ładnym strzałem zza pola karnego popisał się Plizga. „Trójkolorowi” dalej byli w zdeterminowani, aby zdobyć kolejne gole. Bliski tego był najpierw Pawłowski, nie wykorzystał jednak dobrej sytuacji. W odpowiedzi to znów Nowacki mógł przechylić szalę zwycięstwa na stronę Stali. W końcówce Rafał Wolsztyński nie wykorzystał dwóch wybornych sytuacji i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Po tym remisie, Górnik II wciąż plasuje się na 13. miejscu w tabeli, z dorobkiem 34 punktów. Za tydzień zabrzanie znów udadzą się na Dolny Śląsk, aby zagrać we Wrocławiu ze Ślęzą.

Stal Brzeg – Górnik II Zabrze  1:1 (1:0)
1:0 – Nowacki, 4′(karny)
1:1 – Plizga, 64′

Stal Brzeg: Majchrowski – Józefkiewicz, Maj, Gancarczyk, Mazur – Zalewski, Nowacki, Sikorski, Boczarski – Jurek, Żegleń
Trener: Krystian Pikaus

Górnik II Zabrze: Kasprzik – Dyląg, Pieczur, Wiśniewski, Gruszka – Pikul(46′ Pawłowski),  Teichman(46′ Plizga), Konieczny, Trubeha – Lasik(83′ Wajsak), R. Wolsztyński
Rezerwowi: Szymański, Plizga, Pawłowski, Wajsak
Trener: Józef Dankowski