Stomil – Górnik kibicowsko. Daleki wyjazd nagrodzony kompletem punktów

Slazier  -  15 maja 2017 21:28
0
4453

Wyjazdowe spotkanie Górnika ze Stomilem Olsztyn przyciągnęło na stadion w stolicy Warmii i Mazur dokładnie 2573 kibiców.

Na ten mecz wybraliśmy się transportem kołowym, a cena wyprawy wynosiła 130 zł. W Olsztynie zameldowaliśmy się w 357 głów. Tego dnia na naszym sektorze zasiadło 20 kibiców ROW-u Rybnik, 11 Wisłoki Dębica, 3 GKS-u Katowice, a także 40 os. zostało pod stadionem – dzięki za wsparcie!

Na tym spotkaniu wywiesiliśmy następujące flagi: „Supporters”, „Młoda Torca” oraz „Górnik Zabrze – Drużyna Śląskich Miast”.

Doping prowadziliśmy przez całe spotkanie, a w drugiej połowie po bramkach zdobytych przez naszych piłkarzy była już niezła moc. Oczywiście nie zabrakło wymiany uprzejmości z gospodarzami. Z naszego sektora dało się słyszeć m.in. „Coście tak cicho”, czy „Odbierz telefon”. Stomilowcy nie pozostawali nam dłużni i odpowiadali na słowne zaczepki.

Po raz kolejny piłkarze pokazali charakter i tego od nich oczekujemy! W przerwie chyba nikt nie spodziewał się, że możemy wygrać ten mecz i to w taki sposób. Ostatecznie po niezwykle emocjonującym spotkaniu wygrywamy 4:2 i w znakomitych nastrojach udajemy się w daleką drogę powrotną do Zabrza.

Tego dnia Stomil wystawił rekordowy młyn, a na sektorze zameldowało się aż 1800 kibiców. Prowadzili dobry doping przez całe spotkanie, a do śpiewów momentami dołączał się cały stadion. Tego dnia byli wspierani przez swoje zgody, a na sektorze wywiesili następujące flagi: „OKS&ZKS”, „Stomil”, „Biedrza”, „Denaturat Boys”.

Stomil przygotował oprawę poświęconą legendzie swojego klubu, Śp. Andrzejowi Biedrzyckiemu, na którą składał się transparent z napisem „Legenda” oraz sektorówka z wizerunkiem piłkarza.

Kibice z Olsztyna wyrzucili ze swojego sektora dużą ilość serpentyn, a także przygotowali drugą choreografię. Na dole młyna znalazł się transparent „White-Blue Terror”, kibice rozciągnęli sektorówkę w barwach klubu, machali flagami na kijach, a całość uzupełniła odpalona pirotechnika – race oraz świece dymne.

Już teraz zapraszamy na derbowy pojedynek z GKS-em Katowice! Wspólnie stwórzmy wspaniałe widowisko.

Ps. Takiego chcemy, Górnika takiego chcemy!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl/stomil.olsztyn.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments