Kibicowskie podsumowanie wyjazdowe sezonu 2016/17. Cel wspólnie osiągnięty!

Slazier  -  18 czerwca 2017 14:01
0
7599

Górnik w drugiej części sezonu 2016/17 Nice I ligi rozegrał siedem meczów wyjazdowych. Kibice „Trójkolorowych” wspierali piłkarzy z Zabrza w każdym krańcu Polski. Warto jeszcze raz przybliżyć każdy z wyjazdów i pokrótce przypomnieć ich przebieg. Zapraszamy do lektury.

1. MKS Kluczbork – Górnik Zabrze (1.04.2017)

Wyjazd ten nie bez powodu był nazywany inwazją, gdyż kibice Górnika pobili rekord liczby przyjezdnych w opolskim miasteczku. Po dotarciu do Kluczborka cała grupa przemaszerowała pieszo z dworca na stadion, wzbudzając duże zainteresowanie wśród miejscowych. Tego dnia doping Torcidy stał na świetnym poziomie! Gospodarze wystawili młyn, a także zaprezentowali dwie oprawy. Warto przypomnieć o darmowych bułkach dla wyjazdowiczów. To wszystko dzięki hojności klubu z Kluczborka.

Liczba: 1200
Km: 100
Pełna relacja: Tutaj

2. Drutex-Bytovia Bytów – Górnik Zabrze (15.04.2017)

Był to najdalszy wyjazd w rundzie wiosennej. Torcida w podróż za północ Polski wybrała się autokarami, i prowadziła doping przez całe spotkanie. Tego dnia zadebiutowała nowa flaga Starej Gwardii „Semper Fidelis”. Gospodarze wystawili kilkuosobowy młyn, i nie zaprezentowali niczego wartego odnotowania.

Liczba: 250
Km: 560
Pełna relacja: Tutaj

3. Chrobry Głogów – Górnik Zabrze (28.04.2017)

Torcida do Głogowa wybrała się transportem kołowym. Tego dnia nie zabrakło licznych wymian uprzejmości z gospodarzami, a także zaproszenia do wspólnego grillowania. Na sektorze zameldowała się również grupa ok. 30 osób z KKN-u! Kibice z Głogowa zaprezentowali dwie oprawy, i prowadzili dobry doping.

Liczba: 193
Km: 290
Pełna relacja: Tutaj

4. Stomil Olsztyn – Górnik Zabrze (13.05.2017)

Do stolicy Warmii i Mazur wybrała się liczna grupa kibiców Górnika, a część z nich musiała zostać pod stadionem. Fani z Zabrza dopingowali przez cały mecz, a także wymieniali uprzejmości z gospodarzami. Kibice Stomilu wystawili rekordowy młyn, a także zaprezentowali kilka choreografii.

Liczba: 357
Km: 490
Pełna relacja: Tutaj

5. Znicz Pruszków – Górnik Zabrze (21.05.2017)

Na wyjazd do Pruszkowa Torcida wybrała się w nadkomplecie, gdyż sektor gości mieści jedynie 100 osób. Kilkanaście km przed Pruszkowem cała grupa została zatrzymana przez smutnych panów, i poddana szczegółowej kontroli. W rezultacie wycieczka dotarła na mecz dopiero w 20 minucie. Na miejscu okazało się, że kibice nie wejdą na sektor, dlatego cała grupa została pod stadionem i prowadziła doping zza płotu. Na sektorach gospodarzy panował prawdziwy piknik.

Liczba: 200
Km: 320
Pełna relacja: Tutaj

6. Wisła Puławy – Górnik Zabrze (4.06.2017)

Kibice Górnika stanowili zdecydowaną większość widzów na stadionie w Puławach. Część grupy musiała zostać poza obiektem. Torcida prowadzili świetny doping – każdy z kibiców wiedział o co toczy się gra. Po zakończeniu spotkania duża grupa sympatyków Górnika w euforii wybiegła na murawę by razem z piłkarzami cieszyć się z upragnionego awansu! Po powrocie do Zabrza pod stadionem odbyła się wielka feta, która zgromadziła kilkutysięczny tłum kibiców zabrzańskiej drużyny. Cel wspólnie osiągnęliśmy – wracamy na salony!

Liczba: ponad 1500
Km: 310
Pełna relacja: Tutaj

W drugiej części sezonu 2016/17 Torcida przemierzyła ok. 2070 km (w jedną stronę)! Warto zaznaczyć, że wynik ten byłby jeszcze lepszy, jednak nie mogliśmy wybrać się do Siedlec na mecz z Pogonią w wyniku zakazu.

Przed nami kolejny sezon. Tym razem będziemy podróżowali po miastach i stadionach Ekstraklasy. Mamy nadzieję, że nasze liczby będę jeszcze wyższe, bo doskonale wiemy, że nas na to stać!

Do zobaczenia na kibicowskim szlaku!

Podsumowanie rundy jesiennej: Tutaj

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments