Kibicowska relacja z wyjazdowego spotkania w Bytowie. Torcida w dalekiej podróży

Slazier  -  17 kwietnia 2017 20:48
0
5889

Sobotnie spotkanie w Bytowie zgromadziło na trybunach zaledwie 745 widzów. Wszyscy zebrani byli świadkami wyjazdowego zwycięstwa Górnika, który po golu Suareza pokonał gospodarzy 1:0.

Do Bytowa na mecz z miejscową Bytovią wybieramy się w 250 głów, w tym 2 osoby z GKS-u Katowice i 3 osoby z ROW-u Rybik – dzięki za wsparcie! Tego dnia podróżowaliśmy autokarami, a koszt wyjazdu wynosił 120 zł. Zbiórka została wyznaczona na godz. 5:30 pod stadionem, skąd wyruszamy w długą podróż na północ naszego kraju. Stadion w Bytowie to kolejny kameralny obiekt, który mieliśmy okazję odwiedzić. Autokary zaparkowały w bliskiej odległości od sektora gości, a samo wpuszczanie na stadion przebiegło sprawnie. Prowadziliśmy doping przez całe spotkanie i mimo fatalnej aury nie ustawaliśmy we wspieraniu piłkarzy. Bardzo dobrze wyszły nam przyśpiewki na dwie strony.

Z racji sympatii miejscowych z jednym z trójmiejskich klubów postanowiliśmy kilkukrotnie „pozdrowieć” Lechię Gdańsk. Warto zaznaczyć, że spotkało się to z reakcją Bytovii w postaci gwizdów. Po meczu wspólnie cieszyliśmy się z piłkarzami ze zwycięstwa, którzy podeszli pod nasz sektor, by przybić przysłowiową „piątkę”. Wspólnie odśpiewaliśmy „Cały świat już wie” i zapakowaliśmy się do autokarów, by udać się w długą podróż do domu.

Tego dnia zabraliśmy ze sobą 3 flagi: „Konfederatka”, „Górnik Zabrze” oraz debiutancka „Stara Gwardia – Semper Fidelis”.

Gospodarze wystawili skromny młyn, który liczył kilkadziesiąt osób. Starali się prowadzić doping, jednak nie zabrakło w nim sporych przerw. Na sektorze wywiesili jedną flagę: „Bytoviacy”. Jak zaznaczaliśmy w naszej zapowiedzi przedmeczowej kibice z Bytowa mobilizowali się na to spotkanie, jednak w ostatecznym rozrachunku nie wypadli za dobrze. Często wyglądało to tak, jakby miejscowi podziwiali nasz doping.

Już teraz zapraszamy wszystkich na kolejny mecz Górnika przy Roosevelta. Tym razem przeciwnikiem naszej drużyny będą Wigry Suwałki, a początek piątkowego spotkania zaplanowano na godz. 20:45.

Do zobaczenia na Roosevelta 81!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments