Znicz – Górnik kibicowsko. Piłka nożna dla kibiców!

Slazier  -  23 maja 2017 14:40
0
5701

Wyjazdowe spotkanie Górnika w Pruszkowie zakończyło się kolejnym, bo już czwartym z rzędu zwycięstwem naszej drużyny. Tego dnia na trybunach zameldowało się 780 widzów.

Do Pruszkowa wybraliśmy się autokarami i samochodami w sile 200 osób, a koszt wyjazdu wynosił 100 zł (bilet + przejazd). Na każdym z postojów mieliśmy duże problemy z tymi co zawsze, gdyż wlepiali mandaty dosłownie za wszystko. Do tego na kilkanaście km przed Pruszkowem zostaliśmy dokładnie sprawdzeni, w efekcie czego na mecz docieramy dopiero w 20 minucie. Sektor gości w Pruszkowie mieści 100 osób, organizatorzy nie chcieli się zgodzić na to, abyśmy wszyscy weszli na obiekt, dlatego zgodnie postanowiliśmy zostać pod stadionem w pełnej grupie.

Prowadziliśmy doping zza płotu, śpiewając m.in. „Niechaj każdy w to uwierzy, Ekstraklasa się należy!”. Nasi piłkarze sprostali zadaniu i wygrali kolejne spotkanie. Warto wspomnieć, że mecz oglądaliśmy w ciekawej aurze, bo za naszymi plecami płynęła rzeczka, można było zobaczyć także zdziwionych mieszkańców, którzy zdecydowali się spędzić niedzielne popołudnie w pobliskim parku.

Po meczu zaśpiewaliśmy w kierunku piłkarzy głośne, chodźcie do nas i wszyscy wspólnie celebrowaliśmy zwycięstwo przy głośnym „Ekstraklasa dla Górnika!”. Podziękowaliśmy piłkarzom za walkę i w dobrych nastrojach spakowaliśmy się w podróż powrotną do Zabrza, która minęła bez przygód. Tego dnia nie wywiesiliśmy żadnej flagi.

Atmosferę panującą na trybunie w Pruszkowie śmiało można określić mianem piknikowej – nie działo się praktycznie nic. Pruszków uformował 10-osobowy młynek i wywiesił jedną flagę „Young Boys ’16”. Miejscowi mimo wszystko solidaryzowali się z nami śpiewając „Piłka nożna dla kibiców”. Warto wspomnieć, że spora liczba gospodarzy miała na sobie barwy pewnej stołecznej drużyny, a po naszych śpiewach skierowanych w kierunku Legii dało się słyszeć głośne gwizdy.

Ponownie zachęcamy do bardzo licznego udziału w ostatni w tym sezonie spotkaniu przy Roosevelta. Nikomu nie trzeba przypominać, że mamy realne szanse na awans, a do tego potrzebujemy zwycięstwa.

Razem wesprzyjmy piłkarzy w dążeniu do upragnionego celu i po raz kolejny stwórzmy niezapomnianą atmosferę!

Wszyscy na stadion!

Doping z meczu Znicz Pruszków – Górnik Zabrze: Tutaj
Galeria z meczu Znicz Pruszków – Górnik Zabrze: Tutaj

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments