Chrobry – Górnik kibicowsko. Torcida z wizytą w Głogowie

Slazier  -  1 maja 2017 15:26
0
4532

Mecz w Głogowie pomiędzy miejscowym Chrobrym a Górnikiem Zabrze zgromadził na trybunach 1653 widzów. Tego dnia w naszym sektorze zasiadło 193 fanatyków (w tym 2 kibiców GKS-u Katowice, 1 kibic Wisłoki Dębica – Dzięki za wsparcie!)

Do Głogowa wybraliśmy się w sile 3 autokarów, a na sektorze zameldowała się jeszcze grupa ok. 30 os. z KKN-u. Zbiórka pod stadionem została wyznaczona na godz. 12, a koszt wyjazdu wynosił 90 zł (bilet + przejazd). Tradycyjnie prowadziliśmy doping przez całe spotkanie. Warto zaznaczyć, iż druga połowa w naszym wykonaniu była zdecydowanie lepsza. Dobrze wypadła przyśpiewka na dwie strony. Oczywiście nie zabrakło wymiany uprzejmości z miejscowymi. Z naszej strony kilka razy padło zaproszenie na wspólne grillowanie. Kibice Chrobrego za każdym razem nie byli chętni skorzystać z zaproszenia, gdyż nie zrobili jeszcze zakupów na długi weekend.

Średnie położenie sektora gości (centralnie naprzeciw zadaszonego młyna gospodarzy) nie pozwoliło nam przebić się przez śpiewy głogowian. W dodatku szybkie gole na boisku sprawiały, że nasze zdenerwowanie rosło. Po meczu piłkarze usłyszeli kilka cierpkich słów, a wysłuchiwali ich w odległości „kilometra” od naszego sektora.

Najbardziej do gustu przypadł nam tygrysek, który jest maskotką klubu z Głogowa. Do ciekawej sytuacji doszło po meczu, gdy dowiedzieliśmy się, że ze stadionu wyjdziemy po ok. 20 minutach od końcowego gwizdka. Cały młyn miejscowych postanowił pozostać na swoich miejscach i umilić nam czas. W rezultacie do całej kanonady uprzejmości wmieszał się spiker, który nakłaniał miejscowych do wyjścia ze stadionu. Widać, że był to dla nich mecz sezonu, dla nas tradycyjnie to tylko 1 liga.

Tego dnia na sektorze wywiesiliśmy 2 flagi: „Będziemy Z Tobą Aż Do Śmierci”, a także „KKN On Tour”.

Kibice z Głogowa dobrze zaprezentowali się w tym spotkaniu. Najpierw na boisko zostały zrzucone serpentyny, a w drugiej połowie ultrasi z Głogowa przygotowali oprawę, na którą składała się sektorówka przedstawiająca tygrysa oraz transparent „Bez Nas Ten Sport Nie Ma Prawa Bytu”. Całość dopełniły czarne folie oraz odpalona różnoraka pirotechnika, a także kilka fajerwerków z sylwestra.

Głogowianie prowadzili solidny doping przez całe spotkanie, na co na pewno miał wpływ korzystny rezultat ich drużyny. Chrobry wywiesił następujące flagi: „Szlachta”, „Chrobry”, „Krościenko”, „ZKS” oraz „Ultras”.

Obiektywnie rzecz ujmując Chrobry zaprezentował się najlepiej ze wszystkich gospodarzy, u których gościliśmy w tym roku.

Doping z tego meczu: TUTAJ
Galeria: TUTAJ

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments