Przegląd minionego tygodnia: Tydzień pod znakiem Śląskiego Klasyku

0
1022

834a4361

Zabrzanie zremisowali na Bukowej w Śląskim Klasyku i zdobyli punkt na trudnym terenie. Znakomita atmosfera na trybunach, dużo walki i zaangażowania. Właśnie tak kolejne derby przeszły do historii.

Górnik potwierdził słowa Marcina Brosza, że teraz z 14-krotnym mistrzem Polski jest coraz trudniej wygrać. „Trójkolorowi” zeszli niepokonani z boiska już po raz ósmy z rzędu. Miniony tydzień stał pod znakiem zbliżających się derbów, ale nie zabrakło wielu innych informacji. Tradycyjnie informowaliśmy o zawodnikach kontuzjowanych oraz tych testowanych, a także cenzurek naszych futbolistów, przypomnieliśmy również historię potyczek Górnika z „GieKSą”.

O tym informowaliśmy w minionym tygodniu.

poniedziałek 17 października

Operacja i koniec rundy jesiennej dla Mateusza Kuchty
Młody bramkarz Górnika Mateusz Kuchta we wtorek przejdzie operację. Już wiadomo, że 20-letniego golkipera w bramce Górnika zobaczymy dopiero w rundzie wiosennej.

Wojciech Pawłowski zostanie zawodnikiem Górnika
23-letni bramkarz Wojciech Pawłowski na dniach zostanie zawodnikiem Górnika Zabrze.

To był jeden z lepszych meczów w wykonaniu piłkarzy Marcina Brosza. Choć brakowało czasem wykończenia akcji, w obronie zagraliśmy dobrze. Olsztynianie nie mieli ani jednej dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Musimy przyznać, że zastanawialiśmy się jaki Górnik wybiegnie po przerwie na boisko. Nie raz zdarzało się, że piłkarze „zostawali w szatni”. Pewne zwycięstwo dobrze wróży przed ciekawie zapowiadającym się spotkaniem z katowickim GKS-em.

Kulisy meczu ze Stomilem. Pewne zwycięstwo (wideo)
Zabrzanie małymi kroczkami pną się w górę tabeli, a mecz ze Stomilem pokazał, że wszystko idzie ku lepszemu. Cieszy dobra forma Angulo oraz debiutanckie trafienie Wolniewicza. Cieszy również koncentracja przez całe spotkanie, co pozwoliło zgrać na zero z tyłu. Czy tym meczem zabrzanie spowodowali, że doping wróci na trybuny?

Bramki z meczu Górnik – Stomil (wideo)
Górnik Zabrze pokonał na własnym stadionie Stomil Olsztyn 2:0. Zapraszamy do obejrzenia bramek z tego spotkania.

wtorek 18 października

Przedłużone testy Mołdawianina. Czy zostanie w Górniku?
Na testach w Górniku przebywa 26-letni napastnik Petru Leuca. Pierwotnie decyzja odnośnie jego przyszłości miała zostać podjęta do meczu ze Stomilem, ale Marcin Brosz chce dokładniej przyjrzeć się zawodnikowi na kolejnych treningach.

Noty i cenzurki po meczu ze Stomilem. Załatwili sprawę w pierwszej połowie
Górnik wygrał ze Stomilem 2:0. Nasi piłkarze załatwili sprawę w pierwszej połowie. My oceniliśmy postawę piłkarzy na boisku.

Liderem być, czyli kibicowsko-sportowa relacja z wyjazdu „GieKSy” do Nowego Sącza
„GieKSa” dzięki zwycięstwu nad Sandecją w Nowym Sączu przez jeden dzień zasiadła na fotelu lidera I Ligii. Mecz ten był bliźniaczo podobny do starcia obu ekip przed rokiem z jednym wyjątkiem, tym razem to katowiczanie zgarnęli komplet punktów. Zapraszamy do relacji kibicowskiej z tego wyjazdu.

środa 19 października

Górnik – Stomil kibicowsko. Ponuro przy Roosevelta
Mecz Górnika ze Stomilem Olsztyn przyciągnął na trybuny stadionu im. Ernesta Pohla 7894 widzów. Biorąc pod uwagę trwający protest, a także brak poprawy sytuacji w klubie należy uznać ten wynik za dobry.

Mateusz Kuchta jest już po operacji
Mateusz Kuchta przeszedł we wtorek operację w klinice Galen w Bieruniu. Zabieg przeszedł pomyślnie, a jego przerwa w grze potrwa krócej niż zakładano.

czwartek 20 października

Rozkład jazdy naszych zgód: Czas na Śląski Klasyk
Krótkie relacje meczów drużyn naszych zaprzyjaźnionych kibiców.

piątek 21 października

Telewizja pokaże wyjazdowy mecz z Podbeskidziem
W 16. kolejce Górnik Zabrze uda się do Bielska na mecz z Podbeskidziem. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę.

Kuchta i Michalski szybciej wrócą do zdrowia. Transfer Pawłowskiego na ostatniej prostej
W pewnym momencie do dyspozycji sztabu szkoleniowego pozostał tylko jeden bramkarz. Sytuacja powoli się poprawia. Kontuzje Kuchty i Michalskiego okazały się łagodniejsze niż przypuszczano. W dodatku zawodnikiem Górnika zostanie Wojciech Pawłowski.

sobota 22 października

Z kart historii: „Sprintem przez Śląski Klasyk, czyli jak to dawniej bywało”
Górnik Zabrze w niedzielę wybierze się na ligowy mecz do Katowic. Spotkania pomiędzy Górnikiem, a „GieKSą” określane są mianem „Śląskiego Klasyku”.

Kibicowska zapowiedź Śląskiego Klasyku. „Od pewnego dnia, GieKSa z Górnikiem..”
Przed nami długo wyczekiwany mecz z GKS-em Katowice. Początek niedzielnego Śląskiego Klasyku zaplanowano na godz. 17:45

niedziela 23 października

GieKSa – Górnik 1:1. Podział punktów w meczu przyjaźni
Górnik Zabrze zremisował z GKS-em Katowice 1:1. Na listę strzelców wpisali się Ledecky oraz Foszmańczyk. Oba gole oglądaliśmy jeszcze w pierwszej połowie.