GieKSa – Górnik 1:1. Podział punktów w meczu przyjaźni

Milo  -  23 października 2016 19:58
0
1354

834a4233

Górnik Zabrze zremisował z GKS-em Katowice 1:1. Na listę strzelców wpisali się Ledecky oraz Foszmańczyk. Oba gole oglądaliśmy jeszcze w pierwszej połowie.

Trener Brosz w porównaniu do ostatniego meczu zdecydował się na drobną roszadę w wyjściowym składzie. Pikula, który został oddelegowany na mecz rezerw zastąpił Ambrosiewicz.

„Górnicy” dobrze weszli w mecz i już na samym początku otworzyli wynik spotkania. Cerimagić rzutu rożnego dośrodkował prosto na głowę Angulo. Hiszpan przedłużył „futbolówkę” do Ledeckiego, a czeski napastnik z ostrego kąta pokonał Abramowicza. Górnik w tym sezonie, gdy pierwszy wychodzi na prowadzenie zbyt szybko cofa się do defensywy tym samym oddaje pole gry rywalom. Nie inaczej było i tym razem. Po kilku sytuacjach drogę do bramki zabrzan odnalazł Foszmańczyk. Lebedyński wycofał piłkę na 16 metr do Foszmańczyka, a ten niepilnowany spokojnym strzałem pokonał Kasprzika.

Druga połowa już nie dostarczyła kibicom wielu emocji. Najwięcej działo się na trybunach, gdzie kibice prezentowali kolejne oprawy. Obie drużyny przez długi fragment meczu wyglądały tak jakby były zadowolone z podziału punktów. W samej końcówce losy meczu mogły się odmienić. Najpierw znakomitą sytuację zmarnował Foszmańczyk. Trzeba przyznać, że przytomnie w tej sytuacji zachował się we własnym polu karnym Kasprzik. Następnie piłkę meczową po podaniu Plizgi miał Urynowicz, jednak uderzył zbyt lekko i bramkarz nie miał większych problemów z interwencją. Mecz zakończył się wynikiem sprawiedliwym, bo żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi.

Całą relację akcja po akcji można przeczytać tutaj.

GKS Katowice – Górnik Zabrze 1:1 (1:1)