Noty i cenzurki po meczu ze Stomilem. Załatwili sprawę w pierwszej połowie

Luq  -  18 października 2016 18:21
0
839

noty_i_cenzurki2

Górnik wygrał ze Stomilem 2:0. Nasi piłkarze załatwili sprawę w pierwszej połowie.

Kasprzik: 6 – Nie miał za wiele pracy a gdy trzeba było interweniować robił to bezbłędnie. Na plus gra nogami i rozegranie z partnerami z defensywy.

Wolniewicz: 7 – W głowie mamy jego piękną bramkę ze sparingu przeciwko Karpatom Lwów, jednak to trafienie przeciwko Stomilowi miało o wiele większą wagę. Choć nie miał łatwo w obronie przeciwko szybkiemu Kunowi to wraz z całą defensywą zachował czyste konto.

Danch: 6 – Nasz kapitan ustabilizował formę i wystrzega się błędów. Mógł pokusić się nawet o gola gdyby lepiej przyjął piłkę.

Kopacz: 6 – Jego pułap gry jest o głowę wyższy od reszty zawodników na placu gry. Miotła w naszym polu karnym, bo sprząta wszystkie zagrożenia przed bramką.

Kurzawa: 6 – Popełnił kilka błędów, ale też miał sporo odbiorów. Etatowy egzekutor stałych fragmentów gry dzięki temu ma asystę przy golu Wolniewicza.

Pikul: 6 – Biegał ambitnie i starał się grać pressingiem. Brakuje mu jeszcze doświadczenia i często podejmuje złe decyzje, ale jak wiadomo stawiamy na młodzież i wybaczamy drobne błędy.
(Ambrosiewicz 56′): 5 – Wszedł i głównie zabezpieczał tyły.

Matuszek: 6 – W końcu piłka po jego główce kiedyś wpadnie do bramki, tylko ile będziemy musieli na to czekać. Szymon na pewno na tego gola zasługuje, bo ciężko fizycznie pracuje w każdym meczu. Nie unika twardej walki może tylko czasem ma zbyt gorącą głowę, z czego wynikają niepotrzebne faule.

Przybylski: 6 – Próbuje prostopadłych zagrań, które w większości kończą się na obrońcach, ale raz zagrał bardziej niekonwencjonalnie i po tej akcji mieliśmy róg i bramkę. Ma za zadanie wspierać rozegranie, ale różnie mu to wychodzi.

Cerimagic: 7 – Drybluje aż miło. Jego technika pozwala mu dośrodkować w każdej sytuacji a przeciwnicy muszą uważać by go nie sfaulować. Dmuchajmy i chuchajmy by Bośniakowi nic się nie przytrafiło, bo stanowi o sile naszej ofensywy.
(Kosznik 84′): NS – Grał zbyt krótko.

Ledecky: 6 – Twardziel w ataku, rozbija obrońców i robi miejsce dla bardziej technicznie grającego Angulo, dzięki czemu Hiszpan tak świetnie radzi sobie w ataku. Musimy docenić Czecha, pomimo, że nie ma wiele okazji do strzału nie mówiąc już o golach.
(Skrzypczak 66′) NS – Ma podobne zadania jak Ledecky z tym, że wykonuje je bardziej chaotycznie.

Angulo: 8 – To się nazywa snajper. Wygrał sobie piłkę, pobiegł sam na sam i wykorzystał z zimną krwią. „Angollo” jak się patrzy. Mały minus za inne niewykorzystane sytuacje, ale jak wiadomo rozliczamy go z goli…

Nasz komentarz: Zagraliśmy tak jak trzeba grac w tej lidze. Przyjechał do nas średniak, więc Górnicy załatwili sprawę w pierwszej połowie a później kontrolowali przebieg gry. Szkoda, ze nie wpadło więcej, ale może to i lepiej, żeby nazbyt nie rozdmuchać balonika przed Śląskim Klasykiem. W grze są jeszcze mankamenty, ale mamy też widoczne postępy szczególnie w obronie.

Skala not:
1
kompromitująco
2fatalnie
3bardzo słabo
4słabo
5przeciętnie
6dobrze
7bardzo dobrze
8świetnie
9rewelacyjnie
10fenomenalnie (klasa światowa)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments