Przegląd minionego tygodnia: Przygotowania w pełni

Kaszpir  -  30 stycznia 2017 19:14
0
754

Górnik Zabrze jest już po drugim sparingu, niestety oba testy zostały oblane. W sparingach przede wszystkim scala się drużynę i testuje warianty gry, a wynik pozostaje na dalszym planie. 

Wiosną w barwach Górnika nie zobaczymy Szymona Skrzypczaka. Napastnik „Trójkolorowych” został wypożyczony do Odry Opole. Przypomnieliśmy również o kolejnej rocznicy śmierci ś.p. Jana „Bolka” Niesyto. „Odkurzyliśmy” sylwetkę ostatniego króla strzelców ekstraklasy w barwach Górnika.

O tym informowaliśmy w minionym tygodniu.

poniedziałek 23 stycznia

Bartłomiej Gajda zadowolony z testów we Włoszech
Bartłomiej Gajda przez cały tydzień przebywał we Włoszech, gdzie przechodził testy w Virtus Entella. We wtorek zawodnik wraca do treningów w Górniku i na decyzję odnośnie jego przyszłości trzeba będzie poczekać.

wtorek 24 stycznia

Denis Janco: Nad ofertą Górnika nie zastanawiałem się długo
Pierwszym zimowym wzmocnieniem Górnika został 19-letni Denis Janco. Piłkarz do Górnika trafił na zasadzie półrocznego wypożyczenia z AS Trencin. Pomocnik rodem ze Słowacji jest gotowy, aby pomóc „Trójkolorowym” wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej.

środa 25 stycznia

15 rocznica śmierci Jana ”Bolka” Niesyto
25 stycznia 2002 roku zmarł legendarny rzecznik prasowy Górnika Zabrze – Jan ”Bolek” Niesyto. Dziś mija właśnie 15 rocznica jego śmierci. Od najmłodszych lat kibicował Górnikowi Zabrze, by w 1974 roku rozpocząć pracę w klubie, którą kontynuował do ostatnich dni swojego życia.

Szymon Skrzypczak na testach w Odrze Opole
Szymon Skrzypczak pojawił się na testach w II-ligowej Odrze Opole. Napastnik zagrał w sparingu z GKS-em Katowice.

 piątek 27 stycznia

Porażka Górnika w drugim zimowym sparingu
Górnik Zabrze przegrał drugi zimowy sparing. Tym razem zabrzanie okazali się gorsi od FC Zlin.

Skrzypczak wypożyczony do Odry Opole
Szymon Skrzypczak wiosną będzie bronił barw Odry Opole. Kluby doszły do porozumienia w sprawie wypozyczenia 26-letniego napastnika do końca bieżącego sezonu

sobota 28 stycznia

Kartka z Roosevelta: Adam Kompała. Ostatni król strzelców
Górnik Zabrze to najbardziej utytułowany klub w Polsce, co do tego nie ma wątpliwości. Zaskakującym faktem jest to, że tylko czterech piłkarzy w całej historii klubu z Roosevelta zostawało królami strzelców ekstraklasy.

niedziela 29 stycznia

Sparingowy raport, czyli pierwsze wnioski po dwóch meczach

Górnik Zabrze jest już po dwóch meczach kontrolnych, a przed podopiecznymi Marcina Brosza kolejne dwa sprawdziany. We wtorek 31 stycznia zabrzanie zagrają z zespołem Zemplin Michalovce w Popradzie, natomiast już w sobotę 4 lutego do Zabrza przyjedzie drużyna Slezsky FC Opawa.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments