Sparingowy raport, czyli pierwsze wnioski po dwóch meczach

Kaszpir  -  29 stycznia 2017 20:00
0
962

Górnik Zabrze jest już po dwóch meczach kontrolnych, a przed podopiecznymi Marcina Brosza kolejne dwa sprawdziany. We wtorek 31 stycznia zabrzanie zagrają z zespołem Zemplin Michalovce w Popradzie, natomiast już w sobotę 4 lutego do Zabrza przyjedzie drużyna Slezsky FC Opawa.

Do tej pory „Trójkolorowi” ponieśli dwie porażki: 1:3 z Banikiem Ostrava oraz 0:1 z FC Zlin. W tych spotkaniach zdołali tylko raz pokonać bramkarzy przeciwników, a dokładnie uczynił to Dawid Plizga. W pierwszym spotkaniu trener Brosz skorzystał z 24 zawodników, w kolejnym na boisku pokazało się 21. W porównaniu do meczu z Banikiem w drugim spotkaniu nie zagrali: Angulo oraz Skrzypczak. Hiszpan nie wystąpił z powodu urazu, natomiast Szymon Skrzypczak trafił do Odry Opole. W obu grach kontrolnych nie zobaczyliśmy borykającego się z problemami zdrowotnymi Davida Ladecky’ego oraz Armina Cerimagicia, który podpisał – obowiązujący dopiero od lipca – kontrakt z „GieKSą”. Trwają negocjacje, aby Bośniak do Katowic trafił jeszcze zimą. 

Patrząc na pierwsze jedenastki desygnowane do gry przez szkoleniowca można pokusić się o małe wnioski. Najbardziej widoczna jest stabilność w bloku defensywnym. W bramce Pawłowski, a trio obrońców tworzą Danch, Kopacz, Szeweluchin. Wydaje się, że lewa strona obrony będzie należeć do Kosznika. W pozostałych formacjach roszad jest zdecydowanie więcej. Pewniakami w środku pola wydają się Matuszek oraz Kurzawa. W dwóch zimowych sparingach od początku oglądaliśmy Łukasza Wolsztyńskiego, a także Denisa Janco, który stara się pełnić funkcję ofensywnego pomocnika.

Co ciekawe w obu spotkaniach Górnik prezentował się nieco lepiej w drugich połowach, czyli w teoretycznie bardziej eksperymentalnym zestawieniu. Czekamy zatem na pierwsze zwycięstwo i mamy nadzieję, że nastąpi to już w najbliższych dniach.

Banik Ostrava – Górnik Zabrze 3:1 (2:1)
1:0 – Azevedo, 15′
1:1 – Plizga, 18′
2:1 – Celba, 39′
3:1 – Urgela, 71′

Górnik Zabrze: I połowa: Pawłowski – Danch, Kopacz, Szeweluchin, Kosznik – Ł. Wolsztyński, Matuszek, Janco, Kurzawa – Plizga, Angulo.
II połowa: Loska (61′ Kasprzik) – Wolniewicz, Przybylski, Karwot, Olszewski – Urynowicz, Ambrosiewicz, Żurkowski, Pikul – Żagiel (88′ R. Wolsztyński), Skrzypczak.

1:0 – Janíček, 81′

Górnik I połowa: Pawłowski- Danch, Kopacz, Szweluchin, Karwot – Żagiel, Matuszek, Kurzawa, Ł. Wolsztyński – Janco – Urynowicz
II połowa: Loska – Danch, Kopacz, Karwot, Kosznik – Pikul, Matuszek (84′ R. Wolsztyński), Kurzawa (84′ Ambrosiewicz), Ł. Wolsztyński (76′ Olszewski) – Janco (62′ Plizga) – Urynowicz (55′ Żurkowski)

∗na czerwono zaznaczeni zawodnicy, którzy wychodzili w obu spotkaniach w podstawowym składzie

Najbliższe sparingi Górnika:
31 stycznia, 13:00 – MFK Zemplín Michalovce (Poprad)
4 lutego, 13:00 – Slezský FC Opawa (Zabrze)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments