Porażka Górnika w drugim zimowym sparingu

Milo  -  27 stycznia 2017 14:30
0
1047

Górnik Zabrze przegrał drugi zimowy sparing. Tym razem zabrzanie okazali się gorsi od FC Zlin.

W wyjściowym składzie zabrzan pojawił się testowany Meik Karwot. Pierwsza połowa nie dostarczyła kibicom zbyt wiele emocji. Dogodnych sytuacji było jak na lekarstwo, a żadna ze stron nie chciała odważnie zaatakować. 

W drugiej połowie gra wyglądała lepiej, a sporo ożywienia w nasze szeregi wprowadził Pikul i to właśnie on miał najlepszą sytuację, aby wpisać się na listę strzelców. Niestety, w samej końcówce meczu zabrzanie dali sobie wbić gola ze stałego fragmentu gry. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, przegrany pojedynek główkowy przez naszych zawodników i z najbliższej odległości piłkę w siatce umieścił Janíček. Nasi piłkarze domagali się spalonego, ale arbiter uznał bramkę.

W sparingu udziału nie wzięli narzekający w ostatnim czasie na drobne urazy David Ledecky oraz Igor Angulo. We wtorek zabrzanie rozegrają w Czechach kolejny sparing. Rywalem „Trójkolorowych” będzie drużyna MFK Zemplín Michalovce.

Zapis wideo całego meczu można zobaczyć: Kliknij

1:0 – Janíček, 81′

Górnik I połowa: Pawłowski- Danch, Kopacz, Szweluchin, Karwot – Żagiel, Matuszek, Kurzawa, Ł. Wolsztyński – Janco – Urynowicz
II połowa: Loska – Danch, Kopacz, Karwot, Kosznik – Pikul, Matuszek (84′ R. Wolsztyński), Kurzawa (84′ Ambrosiewicz), Ł. Wolsztyński (76′ Olszewski) – Janco (62′ Plizga) – Urynowicz (55′ Żurkowski)

Zlin: wyjściowy Švenger – Pazdera, Bačo, Janíček, Hubaček – Vukadinovič, Traore, Živulič, Masař – Diop, Beauguel

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl/onlajny.com

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments