Denis Janco: Nad ofertą Górnika nie zastanawiałem się długo

Luq  -  24 stycznia 2017 13:27
0
1097

Pierwszym zimowym wzmocnieniem Górnika został 19-letni Denis Janco. Piłkarz do Górnika trafił na zasadzie półrocznego wypożyczenia z AS Trencin. Pomocnik rodem ze Słowacji jest gotowy, aby pomóc „Trójkolorowym” wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Roosevelta81.pl: Jak trafiłeś do Górnika?

Denis Janco (pomocnik Górnika): – Jestem wychowankiem słowackiego klubu AS Trencin. Grałem w tym klubie sporo czasu, ale przez różne względy wiedziałem, że mogę mieć coraz większe problemy z regularnym graniem. Wtedy zacząłem szukać różnych rozwiązań. Dowiedziałem się, że moją osobą mocno zainteresowany jest Górnik. Nie zastanawiałem się długo i przyjechałem do Zabrza.

Po meczu z Banikiem można powiedzieć, że sporo widzisz na boisku.   

– Dużo uwagi skupiam na technice rozgrywania piłki. Poświęcam temu elementowi sporo czasu na treningach. Lubię posyłać dobre podania do kolegów z drużyny. Długie czy krótkie piłki nie robią dla mnie różnicy, bo taki jest mój styl gry. Chcę pokazać to w Górniku i pomóc temu klubowi.

Jaka jest Twoja ulubiona pozycja?

– Mogę grać jako ofensywny bądź środkowy pomocnik. Na boisku często pełnię funkcję „10” bądź „8”. To zależy od trenera i jego pomysłu na grę w danym meczu. Dopowiem jeszcze, że jestem zawodnikiem prawonożnym.

Od kiedy trenujesz z drużyną?

– W środę przechodziłem testy medyczne, a później podpisałem kontrakt. Po załatwieniu wszystkich spraw mogłem wspólnie z nowymi kolegami trenować. Cieszę się, że w sobotę dostałem szansę od trenera, aby zagrać w meczu z Banikiem.

Co powiesz o drużynie?

– Myślę, że grają tutaj dobrzy zawodnicy. Jeszcze nie wszystkich dobrze poznałem, ale to już kwestia czasu.

W drużynie możesz swobodnie porozmawiać np. z Maciejem Ambrosiewiczem, czy Davidem Ledeckim. W Górniku gra też Twój rodak Erik Grendel, który obecnie jest kontuzjowany.

– Zgadza się, ale ja próbuję rozmawiać też po polsku. Zawsze staram się jak najwięcej zrozumieć. Myślę, że maksymalnie dwa miesiące i z porozumiewaniem się nie będzie większego problemu.

Rozmawiałeś z Erikiem o Górniku?

Tak, kontaktowałem się z Erikiem. Sporo powiedział mi o klubie, atmosferze na meczach i bardzo się cieszę, że zostałem zawodnikiem Górnika. Wiem, że w poprzednim sezonie przytrafił się spadek, ale to już przeszłość. Chcę swoją dobrą grą pomóc temu klubowi wrócić na właściwe miejsce, czyli do ekstraklasy. Zobaczymy, co wydarzy się za kilka miesięcy.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: astrencin.sk

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments