Z Zabrza do Barcelony samochodem, czyli podsumowanie wyjazdów Torcidy w rundzie wiosennej

kamres  -  11 czerwca 2013 15:39
0
903

kibice_wyjazd_korona_1214

Tym razem przyjrzymy się bliżej meczom wyjazdowym. Przedstawiamy Wam ciekawostki dotyczące liczby osób, przejechanych kilometrów (w jedną stronę) i parę innych danych. Zapraszamy do podsumowania wyjazdów Torcidy w rundzie wiosennej!

Legia Warszawa – Górnik Zabrze + galeria

Pechowy wyjazd. Pomimo niesprzyjającej aury i mrozu do Warszawy wybrało się 1500 sympatyków z Zabrza. Po przybyciu pod stadion Legii, zostali poddani szczegółowej długotrwałej rewizji osobistej przez co tempo wpuszczania kibiców na trybuny było strasznie wolne. Kibice, którzy weszli na obiekt, w ramach solidarności z fanami stojącymi przed stadionem, wyszli z trybun. Mecz odbył się bez udziału kibiców gości.

Rodzaj wyjazdu: kolejowy
Ilość kilometrów: 316 km
Ilość kibiców gości: 0 (1500)
Pojemność sektora gości: 1500
Procent zapełnienia sektora: 0 %

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze galeria

Oto jak powinien wyglądać wyjazd licznej grupy kibiców. Szybki i bezproblemowy przejazd pociągiem połączony z jeszcze szybszym wpuszczaniem kibiców na sektor gości. Kibice „Trójkolorowych” na początku spotkania rzucili confetti, a później w specjalnym oświadczeniu podziękowali za gościnę Śląskowi Wrocław.

Rodzaj wyjazdu: kolejowy
Ilość kilometrów: 165 km
Ilość kibiców gości: 1500
Procent zapełnienia sektora: 100 %

[youtube id=”5JI1FK6l-xs”]


Korona Kielce – Górnik Zabrze
 galeria

Śpiewy zaczęły się już na długo przed spotkaniem. Po zakończonym meczu, po kolejnej porażce i słabej grze, kibice postanowili porozmawiać i wyrazić swoje racje w rozmowie z piłkarzami.

Rodzaj wyjazdu: autokarowo/samochodowy
Ilość kilometrów: 168
Ilość kibiców gości: 670
Pojemność sektora gości: 777
Procent zapełnienia sektora: 86 %

[youtube id=”k6344evHXHo”]


GKS Bełchatów – Górnik Zabrze
 galeria

Kibice na meczu zaprezentowali transparent „Fanatycy z Krwi i Kości Opanowali Sektor Gości”. Do tego wymachiwano flagami na małych kijach. Po spotkaniu z Ruchem Chorzów gdy piłkarze nie podziękowali kibicom za doping, usłyszeli od „Torcidy”, że mają sobie iść do szatni.

Rodzaj wyjazdu: autokarowo/samochodowy
Ilość kilometrów: 164 km
Ilość kibiców gości: 384
Procent zapełnienia sektora: 100 %

[youtube id=”KsH5qx5S2u0″]


Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze
 
galeria

Po spotkaniu kibiców z piłkarzami i zarządem wyjaśniono sobie parę rzeczy. Do Lubina wraz z kibicami udali się Adam Danch, Michał Bemben oraz członek zarządu klubu Krzysztof Maj. Zawodnicy obiecali, że zagrają z ambicją. Udało się wygrać w dobrym stylu.

Rodzaj wyjazdu: autokarowo/samochodowy
Ilość kilometrów: 257 km
Ilość kibiców gości: 346
Pojemność sektora gości: 1000
Procent zapełnienia sektora: 34 %

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze

Niezbyt miły wyjazd. Kibiców z Zabrza przywitały ogromne siły policji i antyterrorystów. Czy tak powinien wyglądać zwykły mecz w Europie? Piłkarze tradycyjnie przegrali, atmosfera zaczęła się robić coraz gęstsza.

Rodzaj wyjazdu: kolejowy
Ilość kilometrów: 515 km
Ilość kibiców gości: 230
Pojemność sektora gości: 1000
Procent zapełnienia sektora: 23 %

[youtube id=”zp04dSHFQDo”]

Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze

Mecz o nic, jednak spora grupa kibiców Górnika postanowiła pojechać nad morze. W trakcie spotkania kibice odpalili świece dymne oraz zaprezentowali małą sektorówkę. Cały wyjazd trwał 30 godzin.

Rodzaj wyjazdu: kolejowy
Ilość kilometrów: 639 km
Ilość kibiców gości: 435
Pojemność sektora gości: 2100
Procent zapełnienia sektora: 20 %

Torcida na plus czy na minus?

Liczba kibiców z Zabrza w rundzie wiosennej na plus czy na minus, hmm… Pierwszy mecz wyjazdowy i kibice nie weszli na stadion, to nie wróżyło dobrze przed kolejnymi spotkaniami, ale Torcida pokazała klasę i stawiła się na następnym starciu ze Śląskiem w komplecie. Wyjazd do Kielc miał miejsce w piątek, pomimo to udało się zapełnić sektor w 86%, co jest bardzo dobrym wynikiem. Później przyszedł czas na Bełchatów, frekwencja 100%. Kolejny mecz w poniedziałek w Lubinie. Średnio udany, dzień tygodnia oraz forma piłkarzy odstraszyła wielu fanów z Zabrza. Ostatnie dwa mecze to wyjazdy na północ kraju. Najpierw Szczecin, gdzie frekwencja to 23% zapełnienia sektora gości (mizerna postawa piłkarzy), później Gdańsk, czyli mecz o pietruszkę. Ostatni wyjazd w sezonie 2012/2013 to zaledwie 20% zapełnienia sektora, przypomnijmy że ma on pojemność sięgającą 2100 miejsc, lecz wynik, biorąc pod uwagę rangę spotkania, jak najbardziej na plus.

Całkowita odległość przejechana przez kibiców Górnika w jedną stronę to 2115 kilometrów. Rzeczywista odległość jaką pokonała Torcida wyniosła 4230 kilometrów. Dla porównania, gdyby jechać samochodem, odległość z Zabrza do Barcelony w jedną stronę to 2326 kilometrów.

Podsumowanie rundy wiosennej:
Ilość kibiców gości: 5065
Procent zapełnienia sektorów: 60 %

Opcja z wpuszczeniem kibiców Górnika na obiekt Legii:
Ilość kibiców gości: 5065
Procent zapełnienia sektorów: 66 %

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments