ROW Rybnik

rowROW Rybnik to klub powstały w 1964 roku, którego najbardziej znane obecnie sekcje to piłkarska (klub występuje pod nazwą Energetyk ROW Rybnik), żużlowa (RKM Rybnik) oraz koszykarska (Utex ROW Rybnik).

Kibice z Rybnickiego Okręgu Węglowego od kilkudziesięciu lat sympatyzują z Górnikiem Zabrze, a w związku z tym także z jego zgodami i Fan Clubami. Z najbliższych okolic trzeba wymienić takie jak Naprzód Rydułtowy, czy Concordię Knurów, a także FC z Czerwionki-Leszczyn. Wielu kibiców z okolic tego miasta przed laty w soboty jeździła na mecze piłkarskie Górnika, a w niedzielę na żużel do Rybnika. Trzeba jednak podkreślić, że drużyna piłkarska ROW Rybnik przez siedem sezonów występowała również na najwyższym szczeblu rozgrywek, dwukrotnie zajmując siódme miejsce. Największym sukcesem klubu jest awans do finału Pucharu Polski w 1975 roku. W nim ROW uległ po serii rzutów karnych Stali Rzeszów.  Obecnie drużyna występuje w II lidze zachodniej i walczy o awans na zaplecze Ekstraklasy.

Obecnie fani ROW-u Rybnik odcięli się od żużla i koncentrują się wyłącznie na piłce nożnej. Kibice ROW-u Rybnik mają bardzo dobre kontakty z fanami Wisłoki Dębica. Obie ekipy wspierają się wzajemnie na meczach. O kibicach z Rybnika więcej można przeczytać w naszym dziale FC.

ROW RYBNIK TO TYLKO PIŁKA!