Śląsk-Górnik kibicowsko: 1500 fanów w koszulkach „PDW”

Spark  -  6 kwietnia 2013 21:03
0
3986

kibice_slask_gornik_1213

1500 sympatyków Górnika pojawiło się na sobotnim meczu we Wrocławiu. Wszyscy byli ubrani w identyczne czarne koszulki z napisem „PDW”.

Piłkarze Górnika podczas przegranego spotkania ze Śląskiem byli wspierani przez głośną grupę fanatyków spod znaku Torcidy. Wszyscy fani klubu z Roosevelta byli ubrani w czarne koszulki z napisem „PDW” z przodu oraz „You’ll Never Walk Alone” z tyłu. Skrót „PDW” można rozwinąć na dwa sposoby: 1. „Pozdrowienia Do Więzienia” 2. „Podróż Do Wrocławia”.

Dzięki otrzymanej dodatkowej puli biletów aż 1500 sympatyków Górnika udało się na ten wyjazd. Wszyscy bezproblemowo weszli na stadion Śląska w przeciągu godziny. Warto zaznaczyć, że zachowanie ochrony oraz policji cały czas było filmowane przez jednego z członków Stowarzyszenia Klub Sympatyków Górnika Zabrze.

Kibice 14-krotnych mistrzów Polski udekorowali swój sektor kilkunastoma flagami, a także machali flagami na kijach. Od początku do końca prowadzili bardzo głośny doping, za który po meczu podziękowali im piłkarze. Wyjście ze stadionu przebiegło równie sprawnie jak wejście. We Wrocławiu wsparli nas przyjaciele: 18 fanów Wisłoki Dębica oraz 162 GKS-u Katowice. Wielkie dzięki za wsparcie.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Mateusz Kuźniak/slasknet.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments