Przegląd minionego tygodnia: Remis w Chojnicach

Kaszpir  -  10 października 2016 20:21
0
784

Kopacz

„Górnicy” z wyjazdu do Chojnic wrócili z punktem. Mogło być lepiej, lecz warto jednak podkreślić, że seria meczów bez porażki zespołu Marcina Brosza wynosi już sześć spotkań. Lepsza jest tylko Miedź, która nie zaznała goryczy porażki od siedmiu kolejek.

Na klub została nałożona kara za zachowanie kibiców Górnika w Suwałkach. Przypomnijmy, że naszych kibiców na stadionie nie było. Poznaliśmy też datę i godzinę derbowego meczu z „GieKSą”, na którym to zapewne będzie komplet publiczności.

O tym, że kibice Górnika są wyjątkowi pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. Informowaliśmy już o tym, że „Trójkolorowa” rodzina potrafi pomóc tym, którzy sami sobie pomóc nie mogą, czyli zwierzętom ze schroniska. Byliśmy przy tym z naszą kamerą.

O tym informowaliśmy w minionym tygodniu.

wtorek 4 października
Kibice wsparli schroniska dla zwierząt!
Przed meczem z Chrobrym Głogów na placu wschodnim odbyła się zbiórka na rzecz schronisk dla bezdomnych zwierząt. Dobrze, że na to wydarzenie wynajęliśmy większe auto.

Dariusz Pawłowski kontuzjowany
17-letni pomocnik nie dokończył wtorkowego treningu opuścił murawę, a przyczyną było najprawdopodobniej skręcenie nogi.

Pomocnik z Zimbabwe nie zostanie zawodnikiem Górnika
Młodziutki zawodnik z Zimbabwe, trenujący od pewnego czasu z zespołem Górnika, nie zostanie zawodnikiem zabrzańskiego klubu. Zadecydowały o tym względy formalne.

czwartek 6 października
Górnik rozważa złożenie odwołania od decyzji Komisji Dyscyplinarnej
Górnik Zabrze został ukarany finansowo kwotą 5 tysięcy złotych za zachowanie kibiców podczas wyjazdowego meczu przeciwko Wigrom Suwałki. Klub rozważa złożenie odwołania od decyzji Komisji Dyscyplinarnej Polskiego Związku Piłki Nożnej.

piątek 7 października
Śląski Klasyk w niedzielę!
W 14. kolejce czeka nas Śląski Klasyk przy Bukowej, czyli mecz pomiędzy „GieKSą”, a Górnikiem. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę.

sobota 8 października
Chojniczanka – Górnik 1:1. Piękny gol Grendela dał tylko jeden punkt
Górnik Zabrze zremisował na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice 1:1. Po bardzo dobrej pierwszej połowie podopieczni Marcina Brosza prowadzili po pięknym strzale Erika Grendela. W drugiej połowie lepiej prezentowali się gospodarze, którzy wyrównali za sprawą Meschii. Zabrzanie mieli jeszcze okazje na zwycięstwo, ale podział punktów jest zasłużony.

Konferencja trenerów po meczu Chojnicznka – Górnika
„Mieliśmy parę sytuacji kluczowych i to nie w końcówce meczu tylko przy wyniku 1:0. Zespół z Chojnic się otworzył, poszedł większą ilością zawodników do ataku” – stwierdził Marcin Brosz, trener Górnika.

Skrót meczu Chojniczanka – Górnik (wideo)
Górnik Zabrze zremisował z Chojniczanką 1:1. Skrót meczu nagranego przez kamery Polsatu Sport.

Erik Grendel nie zagra ze Stomilem
Pomocnik Górnika Zabrze Erik Grendel nie zagra w najbliższym ligowym meczu ze Stomilem Olsztyn z powodu nadmiaru żółtych kartoników.

niedziela 9 października

Podsumowanie 12. kolejki I ligi. Zwalniający lider poczuł oddech „GieKSy”
12. kolejka prawie w całości za nami (ostatni mecz zostanie rozegrany we wtorek). Na stadionach widzowie byli świadkami kilku niespodzianek, a nawet małej sensacji w Bielsku. Inna sprawa, że kibiców oglądających z trybun boiskowe zmagania było niewielu.

Źródło: Roosevelta.81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments