Przegląd minionego tygodnia: Podsumowania

Kaszpir  -  2 stycznia 2017 17:20
0
764

Za nami rok 2016. Wyjątkowo ciężki dla każdego kibica Górnika, dlatego trzeba mieć nadzieję, że 2017 będzie tylko lepszy. W ostatnim tygodniu poświęciliśmy sporo miejsca podsumowaniom poszczególnych formacji z rundy jesiennej. O całorocznym bilansie klubu można przeczytać w dziale „Okiem Żabola”.  

Co jeszcze? O metodzie Life Kinetik opowiada trener Brosz. Wciąż nie wiemy gdzie i jak będą wyglądały zgrupowania piłkarzy. Warto dodać, że Górnik w styczniu zmierzy się z Banikiem Ostrawa.

O tym informowaliśmy w minionym tygodniu.

poniedziałek 26 grudnia

Górnik śladem Borussii. W Zabrzu postawiono na Life Kinetik
We wrześniu do sztabu szkoleniowego Górnika dołączył Norbert Bradel. W Zabrzu odpowiada on za Life Kinetik, czyli sposób łączenia nowoczesnego treningu umysłu z aktywnością fizyczną. W świecie piłki metoda ta została wypromowana przez Borussię Dortmund, a za ojca sukcesu uznaje się Jürgena Kloppa.

środa 28 grudnia

Podsumowanie jesieni: Bramkarze. W letnich sparingach równa walka, a jak w trakcie rundy?
Przed sezonem jako najmocniej obsadzoną pozycję wskazywało się bramkę. Tylko jedno miejsce, a dwóch chętnych – doświadczony Grzegorz Kasprzik oraz ograny na I ligowym froncie Mateusz Kuchta.

czwartek 29 grudnia

Podsumowanie jesieni: Obrońcy. Problemy głównie na bokach
Sześciu zawodników zakwalifikowaliśmy jako obrońców.

piątek 30 grudnia

Górnik zagra sparing z Banikiem Ostrawa
Górnik Zabrze zmierzy się w meczu sparingowym z Bankiem Ostrawa.

Podsumowanie jesieni: Pomocnicy. Najliczniejsi
Najliczniejszą grupą – co nie może dziwić – są zawodnicy występujący w drugiej linii. Oczywiście piłkarze tam występujący mają różne role i zadania do spełnienia w trakcie meczu. Tutaj możecie sprawdzić, jak w statystykach prezentuje się ta formacja w Górniku.

Wciąż nie ma decyzji odnośnie zimowych zgrupowań
Wciąż nie wiadomo, gdzie i czy w ogóle Górnik pojedzie zimą na zgrupowania. O ile trudno w tej chwili spodziewać się decyzji dotyczącej ewentualnego wyjazdu poza granice Polski, to jeszcze nie jest „klepnięte” nawet pierwsze, krajowe zgrupowanie.

sobota 31 grudnia

Podsumowanie roku 2016. Spadek, zabawa w chowanego i trener z wizją
Rok 2016 nie był wymarzony dla naszego Górnika. „Pamiętniki z Wakacji” zamiast prawdziwego obozu przygotowawczego, mnóstwo nieudanych transferów, przegrane Wielkie Derby Śląska i heroiczna walka o utrzymanie zakończona niepowodzeniem.

Podsumowanie jesieni: Napastnicy. AnGOLo i Ledecky – odrodzony atak zabrzan
Największym problemem Górnika, jeśli chodzi o sprawy stricte piłkarskie w ostatnich latach było znalezienie napastnika. Jesienią 2016 roku na tej pozycji Marcin Brosz sprawdził czterech zawodników w tym dwóch „stranierich”, a tak przedstawiają się ich statystyki.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments