Przegląd minionego tygodnia: Horror z „happy endem” w Olsztynie

Kaszpir  -  15 maja 2017 09:40
0
2704

Najważniejsze wydarzenie poprzednich siedmiu dnie to niewątpliwie zwycięstwo Górnika w Olsztynie. Pozwala ono wciąż myśleć o szczęśliwym końcu sezonu 2016/17. Cieszy również powrót do pierwszej drużyny po wielomiesięcznej przerwie Konrada Nowaka.

Natomiast dla innego piłkarza, związanego od wielu lat z klubem Zabrza, coś się skończyło. Chodzi oczywiście o Adama Dancha, podsumowanie jego gry w Górniku można przeczytać w dziale „Okiem Żabola”.

Po kilku niepowodzeniach, przełamały się w końcu rezerwy Górnika. Zespół Józefa Dankowskiego okazał się lepszy od BKS-u Bielsko-Biała.

Poznaliśmy również terminy oraz godziny, wszystkich spotkań „Trójkolorowych” do końca sezonu.

O tym informowaliśmy w minionym tygodniu.

poniedziałek 8 maja

Konrad Nowak zagrał w pierwszej drużynie po 237 dniach!
Do gry w pierwszej drużynie Górnika po ciężkiej kontuzji wrócił Konrad Nowak. W piątkowy wieczór dostał szansę gry w meczu ligowym pierwszej drużyny.

wtorek 9 maja

Adam Danch odszedł z Górnika, czyli koniec pewnej epoki
Adam Danch zakończył swoją 10-letnią przygodę z naszym klubem. Przygodę pełną pięknych chwil, ale też smutnych momentów.

Piłkarze Górnika pokonali ARS Football
Drużyna zabrzańskiego Górnika złożona z kilku piłkarzy pierwszego zespołu, a także grup młodzieżowych pokonała drużynę ARS Football.

Poznaliśmy terminy ostatnich meczów Górnika w sezonie 2016/17
Poznaliśmy terminarz 32., 33., i 34., kolejki Nice I ligi. W nich Górnik uda się do Pruszkowa na mecz ze Zniczem, następnie zagra przed własną publicznością z Podbeskidziem, a sezon zakończy w Puławach grając przeciwko Wiśle.

środa 10 maja

Trwa sprzedaż biletów na Śląski Klasyk!
Trwa sprzedaż biletów na mecz z GKS-em Katowice, który odbędzie się we wtorek, 16 maja o godz. 20:30. Mecz ten został zaliczony do kategorii TOP.

Rezerwy Górnika odpadły z Pucharu Polski
W środę druga drużyna Górnika Zabrze zmierzyła się z Rekordem Bielsko-Biała. Tym razem obie drużyny nie zagrały o ligowe punkty, a o awans do drugiego etapu Pucharu Polski.

czwartek 11 maja

Andrzej Iwan: Nie spodziewałem się takiej kanonady
Andrzej Iwan tradycyjnie gościł w programie Nice I liga, który można oglądać na antenie Polsatu Sport. W magazynie nie zabrakło wątku Górnika, który niespodziewanie znokautował Chojniczankę.

sobota 13 maja

Stomil – Górnik 2:4. Z piekła do nieba, “Trójkolorowi” wciąż w grze!!
Górnik Zabrze pokonał Stomil Olsztyn 4:2, choć do przerwy przegrywał dwoma golami. Górnik po tym meczu traci 4 punkty do drugiej w tabeli Olimpii Grudziądz. Wtorkowy “Śląski Klasyk”, zapowiada się, jako niezwykle ważny w kontekście walki o awans. Walczymy dalej!

Zwycięskie rezerwy!
Po trzech meczach bez zwycięstwa w lidze, rezerwy Górnika w końcu zwycięskie.

niedziela 14 maja
Noty i cenzurki za mecz ze Stomilem. Podnieśli się i wygrali!
Mamy wrażenie, że w sobotni wieczór oglądaliśmy dwie drużyny Górnika. Pierwsza połowa bardzo słaba w wykonaniu naszych piłkarzy, natomiast w drugiej części zawodnicy Górnika w znakomity sposób podnieśli się z kolan i nie tylko odrobili dwubramkową stratę, ale dołożyli kolejne dwa gole i wygrali spotkanie. Nieprawdopodobna historia działa się w Olsztynie!