Zwycięskie rezerwy!

Torcidos  -  13 maja 2017 20:09
0
4640

Po trzech meczach bez zwycięstwa w lidze, rezerwy Górnika w końcu zwycięskie. Zespół Józefa Dankowskiego, po szalonej końcówce, pokonał w Mikulczycach BKS STAL Bielsko-Biała 2:1.

W pierwszej połowie działo się niewiele. Górnik wyczekiwał gości na własnej połowie, a ci nie mieli pomysłu na sforsowanie szczelnej defensywy naszego zespołu. Do przerwy zatem nie oglądaliśmy wielu składnych akcji, by nawet nie wspominać o jakichkolwiek golach.

Mecz rozkręcił się na dobre w drugiej połowie, głównie za sprawą Górnika. Zabrzanie po przerwie grali odważniej, co dość szybko zostało udokumentowane bramką. Po dośrodkowaniu Kwieka z rzutu rożnego piłka znalazła się przed polem karnym i strzał jednego z Górników zamienił się w podanie, które bezwzględnie wykorzystał Andrzej Trubeha. Co ciekawe zamiast rożnego Górnik mógł mieć w tej akcji rzut karny, bo po starciu Trubehy z obrońcą sędzia wskazał na wapno, ale po konsultacji z asystentem zmienił swoją decyzję.

Po zdobytej bramce Górnik ponownie cofnął się do obrony, a BKS znów był bezradny wobec świetnie zorganizowanych gospodarzy. Nasz zespół starał się wychodzić z kontrami i kilka razy groźnie zaatakował bramkę BKS-u. Gdy wydawało się, że Górnikowi nic złego stać stać się nie może, bramkę wyrównującą zdobyli goście. Ostatnie słowo należało jednak do „Trójkolorowych”, którzy w ostatnich minutach zdobyli zwycięskiego gola. Ponownie ze świetniej strony pokazał się Trubeha, który dobrze zamykał dośrodkowanie z prawego skrzydła i zagrał idealną piłkę do Darka Pawłowskiego, który z najbliższej odległości ustalił wynik spotkania.

Górnik II Zabrze – BKS STAL Bielsko-Biała 2:1 (0:0)