Przegląd minionego tygodnia: Sparing z Banikiem zakończył pierwsze zgrupowanie

Kaszpir  -  23 stycznia 2017 21:41
0
858

Podopieczni Marcina Brosza zakończyli pierwsze zimowe zgrupowanie. Sami zawodnicy chwalili warunki w ośrodku treningowym. Pierwsza gra kontrolna „Trójkolorowych” zakończyła się porażką. Relację z tego spotkania, a także wywiady można znaleźć oczywiście na naszym portalu.

Jeżeli chodzi o transfery to informacją nr. 1 była wiadomość: Armin Cerimagić podpisał kontrakt z GKS-em Katowice. Kwestia czy przeprowadzka Bośniaka nastąpi jeszcze zimą ma zostać rozstrzygnięta w klubowych gabinetach.

O tym informowaliśmy w minionym tygodniu.

poniedziałek 16 stycznia

Armin Cerimagić od lipca w GKS-ie Katowice!
Skrzydłowy Armin Cerimagić będzie zawodnikiem GKS-u Katowice od lipca tego roku. W Katowicach podpisał roczny kontrakt z opcją jego przedłużenia o kolejny sezon

Aleksander Kwiek trafi do Widzewa Łódź?
Dni Aleksandra Kwieka w Górniku Zabrze wydają się policzone. Doświadczony obrońca nie znalazł się w kadrze zabrzan na zgrupowanie w Czechach.

środa 18 stycznia

Co dalej z Aleksandrem Kwiekiem?
Wciąż nie wiadomo, gdzie będzie grał wiosną Aleksander Kwiek. Pomocnik Górnika, który kilka dni temu skończył 34 lata, wczoraj pojawił się na treningu drugiej drużyny prowadzonej przez Józefa Dankowskiego.

Wojciech Pawłowski: W Kravare mamy wszystko, co nam potrzeba
Zabrzanie od poniedziałku przebywają w czeskiej miejscowości Kravare. Za naszą południową granicą piłkarze przebywać będą do soboty, a zwieńczeniem pierwszego zimowego zgrupowania będzie sparing z Banikiem Ostrava.

czwartek 19 stycznia

Igor Angulo: Mamy świetne warunki do przygotowań
Napastnik Górnika Igor Angulo pierwszy raz w swojej piłkarskiej karierze, trenuje w zimowych warunkach. Jak przyznaje jest to dla niego ciężka sytuacja, ale powoli się do niej przyzwyczaja. W rozmowie z Roosevelta81.pl, Hiszpan opowiada m.in. o atmosferze panującej podczas pierwszego zgrupowania.

 piątek 20 stycznia

Denis Jančo w Górniku
Nowym zawodnikiem Górnika Zabrze został Denis Jančo. 19-letni słowacki pomocnik został wypożyczony na pół roku z AS Trencin z opcją wykupu. 

sobota 21 stycznia

Pierwszy mecz i pierwsza porażka. Górnik słabszy od Banika
Górnik Zabrze w sobotnie przedpołudnie rozegrał swój pierwszy mecz w 2017 roku. Niestety, nasi piłkarze przegrali na zakończenie zgrupowania w Czechach z Banikiem. Honorowe trafienie dla zabrzan było autorstwa Plizgi.

Galeria ze sparingu Banik Ostrava – Górnik Zabrze. Nieudane zakończenie zgrupowania
Górnik Zabrze na zakończenie zgrupowania, przegrał w sparingu rozegranym w czeskiej Karvinie z Banikiem Ostrava 1:3. Zapraszamy do oglądania zdjęć.

Skrót sparingu z Banikiem Ostrava (wideo)
Górnik Zabrze przegrał w pierwszym zimowym sparingu z Banikiem Ostrava. Przedstawiamy skrót z tego spotkania, który został nagrany przez telewizję klubową Banika.

Szymon Żurkowski: Będę robił wszystko, żeby dostawać szanse
Szymon Żurkowski w meczu z Banikiem pokazał się z dobrej strony. 19-letni zawodnik spokojnie czeka na swoją szansę, aby odgrywać coraz większą rolę w pierwszej drużynie zabrzańskiego klubu.

 
Marcin Brosz: Wynik zawsze jest ważny
Zależy nam na graniu z przeciwnikami lepszymi od nas, bo to jest podstawą na podniesienie poziomu indywidualnego piłkarzy, jak i gry całego zespołu – mówi Marcin Brosz, trener Górnika.
 

To, że Armin Cerimagić opuści Górnika jest już przesądzone. Jedyną niewiadomą pozostaje kwestia, kiedy młody Bośniak trafi na Bukową. Być może już w najbliższej przyszłości poznamy rozstrzygnięcie w tym temacie.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments