Piłkarze Górnika w reprezentacjach narodowych

g.rajda  -  27 września 2022 19:11
0
2985

PKO Ekstraklasa wraca w najbliższy weekend, ale mamy jeszcze „ostatki” występów piłkarzy Górnika w meczach reprezentacji różnego szczebla. Poprzednie podsumowanie TUTAJ

Szymon Włodarczyk (Repr. Polski U-21)

Reprezentacja Polski do lat 21 mierzyła się w Suwałkach w towarzyskim spotkaniu z Łotwą. Pojedynek miał charakter towarzyski i zakończył się remisem 1:1. Szymon Włodarczyk zagrał 60 minut i został zmieniony przez Filipa Szymczaka.

27.09.2022 Stalowa Wola: Polska – Portugalia

Jakub Szymański (Repr. Polski U-20)

W kolejnym meczu turnieju Ośmiu Narodów reprezentacja młodzieżowa do lat 20 grała z Portugalią. Po świetnym meczu podopieczni trenera Miłosza Stępińskiego wygrali 3:1. „Od dechy do dechy” zagrał Jakub Szymański, który miał nawet szansę na zdobycie gola, jednak bramkarz gości odbił mocny strzał piłkarza Górnika. Po tej wygranej Polska objęła prowadzenie w grupie.

Krzysztof Kolanko, Dominik Szala (Repr. Polski U-17)

Krzysztof Kolanko oraz Dominik Szala, wraz z kadrą U-17, brali udział w Turnieju o Puchar Syrenki. W spotkaniu o trzecie miejsce biało-czerwoni wygrali z Anglikami 5:0. Krzysztof Kolanko wszedł na boisko w 46 minucie, a w 75 minucie zdobył czwartego gola. W końcówce meczu na murawie pojawił się również młody obrońca zabrzan Dominik Szala. Więcej TUTAJ

Richard Jensen (Finlandia)

Występujący w Grupie B Ligi Narodów Finowie mierzyli się na wyjeździe z Czarnogórą. Richard Jensen pojawił się w wyjściowym składzie reprezentacji Suomi i zagrał cały mecz.