Górnik – Miedź kibicowsko. Godne pożegnanie roku!

Slazier  -  23 listopada 2016 21:33
0
1392

Kibice_miedz_1617

Ostatni tegoroczny mecz Górnika na własnym stadionie oglądało 10036 widzów, w tym 218 gości z Legnicy.

Na ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej prowadziliśmy mobilizację, a celem nadrzędnym było zapełnienie młyna. Udało się szczelnie wypełnić dolną część trybuny, dlatego prawie 3 tysiące fanatyków prowadziło bardzo dobry doping. Torcida tego dnia wywiesiła następujące flagi: Młoda Torca, Torcida Ruda Śląska, Śp. Dawid, Torcida Gliwice, 14.12.1948, Władcy Górnego Śląska, Górnik, Ekipa Szyderczy Palec, Torcida Crew, Supporters, Lubliniec, Nieliczni przeciw niezliczonym, Wisłoka, KS Górnik, Będziemy z Tobą aż do śmierci (był to debiut repliki), oraz transparent „Polonia k… z Bytomia, za frajerstwo niedługo skona”.

Kibice_miedz_1617

W wyniku pozaboiskowych wydarzeń duża część kibiców zameldowała się na młynie w trakcie spotkania. Mimo wszystko ruszyliśmy z dopingiem jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, a „Górniku jesteśmy z Tobą” odśpiewane przez cały stadion miało moc. Doping był bardzo dobry, jednak nie poniósł naszych piłkarzy do tak potrzebnego zwycięstwa. Pod koniec meczu wyraziliśmy swoje niezadowolenie z postawy grajków – miejmy nadzieję, że wyciągną wnioski z tej porażki. Należy zaznaczyć, że pod względem kibicowskim, godnie pożegnaliśmy 2016 rok.

kibice_miedz1_1617

Kibice Miedzi do Zabrza wybrali się transportem kołowym. Każdy z nich otrzymał specjalny gadżet w postaci czapki zimowej w barwach klubowych. Warto wspomnieć, iż legniczanie tego dnia byli wspierani przez BKS Bielsko (45 osób) oraz Śląsk Wrocław (6 osób). Miedź prowadziła doping przez całe spotkanie, jednak ich śpiewy nie były dobrze słyszalne. Legniczanie przywieźli ze sobą następujące flagi: MKS Miedź, Miedzianka, Bóg – Honor – Ojczyzna, Ultras, South Boys, Emigranci oraz Pozostali Najwierniejsi.

Biorąc pod uwagę długą mobilizację Miedzi, należy stwierdzić, że ich frekwencja nikogo nie powaliła na kolana. Przed spotkaniem dało się słyszeć, że zjawią się w Zabrzu w znacznie większym gronie. Jak to często bywa, zapowiedzi nijak mają się do rzeczywistości, a wyjazd sezonu Miedzianki nie zapadnie nam długo w pamięci.

Przed spotkaniem nasza redakcja zorganizowała zbiórkę dla bezdomnych i potrzebujących, a o jej wynikach informowaliśmy w tym miejscu. Podczas tej zbiórki rozdaliśmy także ok. 1000 kalendarzyków z bardzo wymownym hasłem „Górnik my wierzymy”. Bardzo dziękujemy za hojność i każdy złożony dar. Po raz kolejny udowodniliśmy, że kibice Górnika potrafią pomagać!

Można się bardzo cieszyć z powrotu dobrej frekwencji na Roosevelta. Mamy szczerą nadzieję, że w nowym roku mecze Górnika będą nas gromadzić w jeszcze liczniejszym gronie! Czego oczywiście sobie i wam życzymy.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments