Zapowiedź turnieju Torcida Cup 2017

Slazier  -  10 lutego 2017 17:49
0
8106

W sobotę punktualnie o godz. 14:00 rozpocznie się XIII edycja kibicowskiego turnieju Torcida Cup 2017 im. Jana „Bolka” Niesyto.

Warto przybliżyć sylwetki uczestników zmagań, które zostaną rozegrane na parkiecie hali Pogoń w Zabrzu, mieszczącej się przy ulicy Wolności 406.

GKS Katowice

Kibiców tej drużyny nie trzeba bliżej przedstawiać. Zgoda z GieKSą łączy nas od 1 sierpnia 2009 r. Katowiczanie z Bukowej licznie wspierają Torcide zarówno na wyjazdach, jak i w meczach u siebie. GKS ma również wieloletnią zgodę z Banikiem Ostrava, a także układ z JKS-em Jarosław. Z racji niewielkiej odległości dzielącej oba miasta, w sobotę można
się spodziewać licznej delegacji z Katowic.

Wisłoka Dębica

Nasza zgoda z Wisłoką jest jedną z najstarszych w Polsce. Kibice Biało-zielonych często goszczą na meczach w Zabrzu, a także licznie wspierają nas na wyjazdach. Historię zgody z Wisłoką opisujemy w tym miejscu. Kibice z Podkarpacia mają zgodę z Siarką Tarnobrzeg i ROW-em Rybnik, a ich głównym przeciwnikiem jest Igloopol Dębica.

Hajduk Split

Ubiegłoroczni zwycięzcy turnieju. Zgoda Górnika z Hajdukiem rozpoczęła się prawie rok temu właśnie podczas turnieju Torcida Cup. Kibice z Chorwacji są znani w całej europie, a oprócz nas utrzymują jeszcze dobre relacje z Benficą Lizbona oraz AS Saint-Etienne. Ich rywalizacja z Dinamem Zagrzeb jest owiana legendą, a mecze derbowe między tymi drużynami są jednymi z najciekawszych w kibicowskim świecie. Mamy nadzieję, że i tym razem godnie ugościmy naszych przyjaciół z Bałkanów.

Banik Ostrava

Kibice z Ostravy mają sztamę z GKS-em Katowice, a ich przyjaźń trwa już ponad 20 lat. Na Baniku działa kilka grup zrzeszających czeskich fanów, m.in.: Ultras Banik, czy chuligani z Bazalu. Podczas zeszłorocznej edycji turnieju pojawili się w kilkadziesiąt osób, więc i tym razem spodziewamy się podobnej liczby kibiców Banika.

ROW Rybnik

Wariaci z Gliwickiej to kolejna ekipa, która weźmie udział w turnieju. W zeszłym roku ich liczba była bardzo dobra, a w trakcie meczów swojej drużyny prowadzili głośny doping. Kibice z Rybnika od dłuższego czasu mobilizują się na tę imprezę, więc jesteśmy pewni, że i tym razem pokażą się z bardzo dobrej strony.

Siarka Tarnobrzeg

Siarka Tarnobrzeg to zgoda Wisłoki Dębica. To już kolejna edycja turnieju Torcida Cup z udziałem kibiców z Podkarpacia. Siarkowcy mają jeszcze zgodę z Wisłą Puławy, a do grona jej kos zaliczyć należy Stal Mielec, Resovię oraz Stal Rzeszów.

Grupa „A”
1. Torcida Górnik
2. Wisłoka Dębica
3. Banik Ostrava
4. ROW Rybnik

Grupa „B”
1. GKS Katowice
2. Hajduk Split
3. Siarka Tarnobrzeg
4. Oldboje Górnika Zabrze

Zapraszamy do licznego udziału w turnieju.
Do zobaczenia w sobotę!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl/Torcida.eu

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments