Z obozu rywala: Z nadzieją na zwycięstwo

W.  -  19 marca 2022 17:51
1
1574

Już dzisiaj Górnik rozegra kolejny ligowy pojedynek, walcząc o pełną pulę punktów przed własną publicznością. Przeciwnikiem Trójkolorowych w spotkaniu 26. kolejko będzie broniący się przed spadkiem i zamykający tabelę PKO Ekstraklasy zespół z Niecieczy, z którym jesienią nasz zespół niespodziewanie przegrał 3:1, z czego aż dwie bramki padły po rzutach karnych, które w sumie wykonywane były przez gospodarzy trzykrotnie…

Ostatnie spotkanie z Termalicą z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych kibiców oraz piłkarzy. Jadący po niemal pewne zwycięstwo Górnik, który jesienią spisywał się całkiem nieźle, w 6. serii gier wyruszył do Niecieczy, gdzie w 55. minucie meczu po strzale Rafała Janickiego prowadził z rywalami 0:1. Niestety kolejne minuty spotkania kompletnie nie układały się po naszej myśli i w ciągu ośmiu minut biało-niebiesko-czerwoni stracili aż trzy gole (Wlazło 68K, Śpiewak 70′, Wlazło 76′ K). Kontrowersji po tym pojedynku było mnóstwo, a sam Jan Urban na pomeczowej konferencji mówił o meczu, którego w życiu nie mieliśmy prawa przegrać. Najwyższy czas, aby wziąć rewanż za tamto spotkanie.

W odniesieniu korzystnego rezultatu powinna pomóc bardzo słaba forma naszego rywala, który w 25. kolejkach zdobył zaledwie 22 punkty i plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli. Warto także pamiętać, że we wtorek nasi rywale rozegrali zaległy mecz 5. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym zmierzyli się z Legią Warszawa, przegrywając przy ul. Łazienkowskiej 4:1. Miejsce w tabeli i bolesna porażka, a także obciążenie spotkaniem rozegranym w środku tygodnia z pewnością może wpłynąć na formę i nastawienie drużyny, której bardzo trudno będzie podnieść się i zagwarantować utrzymanie, którego pewna może być nasza drużyna mająca na koncie 36. punktów, dające Górnikowi w tym momencie 6. pozycję w tabeli. Zanim oba zespoły rozpoczną kolejną rywalizację, zachęcamy do zapoznania się z tradycyjną garścią statystyk, a także informacji na temat naszego rywala.

• Nasz typ: 2:0

Ostatnie 5 spotkań pomiędzy Górnikiem, a Termalicą na najwyższym poziomie rozgrywkowym:

(P) 2021/2022 Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Górnik Zabrze 3:1
(Wlazło 68′ K, 76′ K, Śpiewak 70′ – Janicki 55′)

(Z) 2017/2018 Górnik Zabrze – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:0
(Ł. Wolsztyński 30′, Kurzawa 53′ Kądzior 74′)

(Z) 2017/2018 Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Górnik Zabrze 1:2
(Štefánik 37′ – Kądzior 20′, Ł. Wolsztyński 70′)

Legia Warszawa – Bruk-Bet Termalica Niciecza 4:1
(Josué 26′, Pekhart 37′, 72′, Wieteska 45′ – Putiwcew 90 ’)

Aktualna lokata w tabeli: 18

Głos z obozu rywala:

Tomasz Loska (bramkarz Termaliki): – Przyjedziemy do Zabrza z nadzieją na zwycięstwo. Nasza sytuacja w tabeli jest trudna, jesteśmy na ostatnim miejscu, dlatego ten mecz musimy wygrać, by dalej walczyć o utrzymanie w ekstraklasie. Nie ma sentymentów, pomimo tego, że moje serce bije dla Górnika. W niedzielę będę po drugiej stronie barykady. Wiosną zdobyliśmy już dziesięć punktów, natomiast przez całą jesień dwanaście. Zespół wzmocnił się, jest kilku nowych piłkarzy, jest nowy trener i inny pomysł na grę. Na pewno drużyna jest teraz mocniejsza. Zobaczymy jaką obierzemy taktykę, oczywiście nie mogę w tutaj nic zdradzić (…). – mówił w rozmowie z klubową Górnik TV, były bramkarz „Trójkolorowych”. Cała rozmowa poniżej.

Klub: Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Przydomek: Słonie
Barwy: pomarańczowo-żółto-niebieskie
Data założenia: 1922 rok
Debiut w najwyższej lidze: 20 lipca 2015 rok,
(Bruk-Bet Termalica – Piast Gliwice 0:1)
Siedziba: Nieciecza 150, 33-240 Żabno
Stadion: Stadion Sportowy Bruk-Bet Termalica