Z obozu rywala: Piast Gliwice. Mecz życia w walce o utrzymanie.

Pionek  -  3 marca 2018 14:49
0
2415

W ostatnim meczu przeciwko zabrzanom, Waldemar Fornalik rozgrywał dopiero trzecie spotkanie w roli trenera Piasta, teraz można go już rozliczać z gry gliwiczan pod jego wodzą, a ta jakoś drastycznie się nie zmieniła. Wciąż na próżno szukać gry najbliższych przeciwników, jak za trenera Latala.

Piast, okupuje dolną część w tabeli, od początku sezonu drużyna zawodzi na całej linii, ich grę przez jakiś czas ciągnął Gerard Badia, lecz przydarzyła mu się kontuzja i nie miał kto go zastąpić. Gerard był jedynym wyróżniającym się zawodnikiem niebiesko-czerwonych w tym sezonie, pozostali grają poniżej wszelkiej krytyki, choć zawodników na solidnym ligowym poziomie Piast posiada. W czym tkwi problem? W skuteczności, brakuje też często tego ostatniego podania, a i proste błędy w defensywie powodują, że gliwiczanie tracą nieraz kuriozalne bramki.  

Waldemar Fornalik, były szkoleniowiec Ruchu Chorzów, który uciekł z tonącego okrętu przed zakończeniem sezonu, nie zapisując na swoim koncie spadku z klubem, z którym niedawno walczył jeszcze o możliwość gry w europejskich pucharach. Fornalik objął drużynę po Dariuszu Wdowczyku. Waldek sądząc po pozycji obecnej w tabeli drużyny z Gliwic, może znowu próbować ratować się z tonącego okrętu.

Na kogo powinni uważać Górnicy?

Pierwszy raz mamy problem z wskazaniem zagrożenia, gdyby więcej grał Angielski, czołowy snajper zeszłego sezonu w Nice 1 Lidze to wskazalibyśmy właśnie jego. Tymczasem w ofensywie teoretycznie najgroźniejszy jest wysoki Papadopoulos. Największe zagrożenie będzie płynąć z ewentualnej świetnej dyspozycji Jakuba Szmatuły, który potrafi klubowi z Gliwic uratować spotkanie swoimi paradami. Dobrze spisuje się druga linia defensywy w postaci Jodłowca i Heatleya.

Byli zawodnicy:

W kadrze Piasta obecnie, tylko Jakub Szmatuła reprezentował barwy Górnika. Został do niego wypożyczony na pół roku z Piasta, na wiosnę sezonu 2009/10, jednak przegrał rywalizację o miejsce w składzie z Sebastianem Nowakiem i Łukaszem Skorupskim.
Ponadto Waldemar Fornalik był szkoleniowcem Górnika w sezonie 2001 oraz w latach 2002-2004

Lotto Ekstraklasa

23 kolejka: Lechia Gdańsk – Piast Gliwice 0:2 (Szczepaniak, Papdopulos)
24 kolejka: Piast Gliwice – Wisła Kraków 0:0
25 kolejka: Arka Gdynia – Piast Gliwice 0:0

Statystyki i ciekawostki:

– W sezonie 2017/18 „Piastunki” zdobyli 25 pkt i zajmują 13. miejsce w tabeli.
– Bilans rywali to 5 zwycięstw, 10 remisów i 10 porażek.
– W ostatnim meczu Górnika z drużyną z Gliwic padł wynik 1:0 dla Górnika, Bramkę zdobył wówczas Igor Angulo (Sezon 2017/18).  
– Bilans meczów kształtuje się następująco: 11 spotkań, 4 zwycięstwa Piasta, 1 remis, 6 wygranych Górnika, bilans bramkowy: 14-17 na korzyść zabrzan.
– W kadrze Piasta wciąż kontuzjowany jest Sedlar, Bukata, Mak
– Brak zagrożonych i pauzujących za kartki.
– Piast Gliwice gra w Ekstraklasie od sezonu 2012/2013
– Właścicielem klubu aktualnie jest miasto Gliwice
– Największa wygrana Górnika nad rywalami miała miejsce w sezonie 2015/2016 roku w ramach rozgrywek Ekstraklasy wynik: 5:2

Wypowiedź:

Waldemar Fornalik (szkoleniowiec Piasta): – Być może dla kibiców i wielu osób związanych z klubem ta wygrana byłaby ważniejsza od innych. Dla nas jest to kolejny mecz o trzy punkty i zrobimy wszystko, aby je zdobyć. Oczekiwania w obu drużynach są spore i na pewno mobilizacja oraz koncentracja przed tym spotkaniem będą bardzo duże. Szkoda tylko, że warunki do gry nie będą lepsze… Dodatkowo w tygodniu zafundowano nam wycieczkę przez całą Polskę na trzy dni przed derbami, gdzie do Gliwic wróciliśmy o siódmej rano. Jestem przekonany, że zawodnicy będą odpowiednio zregenerowani oraz przygotowani do tego meczu i pokażemy dobrą, a także skuteczną piłkę.

Michal Papdopulos (napastnik Piasta): – Derby są zawsze specyficzne, a na takie mecze nie trzeba się dodatkowo motywować. To przychodzi samo i to przyjemność w nich grać… Dla nas jest to jednak normalne spotkanie, bo za zwycięstwo nikt nie da nam więcej punktów. Dla kibiców jest to jednak bardzo ważne, dlatego też chcemy sprawić im dodatkową radość.

Źródło: Roosevelta81.pl/piast-gliwice.eu
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments