Wokół Górnika cały czas gorąco

Kibic  -  10 listopada 2023 16:41
15
13066

Burza wokół Górnika Zabrze nie cichnie, a w ostatnich dniach/ tygodniach przybiera na sile. Kibice domagają się oddania klubu w prywatne ręce, coraz częściej opisując rożne tematy dotyczące Górnika. Klub ma problemy finansowe, ostatnio Komisja ds. Licencji Klubowych nałożyła środek kontroli na zabrzański klub. W prasie (Przegląd Sportowy) ukazał się również niedawno list, w którym osoby związane z Akademią Górnika opisują sytuacją związaną z tym podmiotem. Z drugiej strony odniosła się do tych kwestii,  na swoim profilu facebookowym prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi prezydent Zabrza na zarzuty.

Treść oświadczenia Torcidy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odpowiedź Małgorzaty Mańki-Szulik z profilu fb

W tym miejscu zamieszczamy fragmenty listu osób związanych z Akademią Górnika. Całość listu na Przegląd Sportowy

„Sposób potraktowania akademii, trenerów oraz zawodników, którzy dokonali tego sukcesu uważamy za skandaliczny. Do dnia dzisiejszego trenerzy nie otrzymali premii za te tytuły. Zawodnicy oprócz zaproszenia ich na płytę boiska przed meczem z Piastem nie otrzymali nawet drobnego upominku, który na pewno byłby dla nich miłym wyróżnieniem. Do kasy akademii do dnia dzisiejszej wg. naszej wiedzy nie trafiła również kwota 200 000 zł premii za zdobycie mistrzostwa oraz wicemistrzostwa Polski”.

„Od lat stoimy za zasadą, że wspólnie powinniśmy tworzyć jedną wspólna górniczą rodzinę, niestety co jakiś czas działania klubu oraz osób bezpośrednio związanych z Miastem Zabrze dają nam do zrozumienia zupełnie co innego. Liczymy, że nasz list da wszystkim zainteresowanym odpowiedni bodziec do uregulowania pewnych spraw, załatwienia problemów, co pozwoli nam na dalszą spokojną pracę”.

Odpowiedź Małgorzaty Mańki-Szulik z profilu fb

Natomiast w temacie zaległości finansowych wobec piłkarzy, odpowiedź słyszeliśmy podczas trwania sesji Rady Miasta Zabrze ( z dnia 31.10.2023). – Nic na ten temat nie wiem. mogliśmy usłyszeć z ust prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik  

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Torcida Górnik/ Przegląda Sportowy/ Małgorzata Mańka-Szulik fb/ Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
15 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To babsko to typowy politykier przy korytku jakim jest miasto i klub. Otoczona swoimi sługusami nie ma zamiaru Górnika sprzedać przynajmniej do wyborów…Idź precz kobieto zarządzać kołem gospodyń wiejskich a nie klubem piłkarskim!

I we własnym interesie dogadJ się z nowym nobywca klubu Tak by nie miał interesu grzebać w waszych trupach

A ja torcidzie i podolskiemu tez nie wierze zbytnio… niestety dla nas nie ma ratunku. Chcieli byście cos kupić co ma dlug + 160 mln długu? No chyba nie bardzo … bez stadionu,bez zaplecza,bez drużyny. Sama historia nie wystarczy… co do Podolskiego… obyśmy nie skonczyli jak wisla Błaszczykowskiego…

Niestety nie tak jak Wisła a z dużo większym zadłużeniem ,w dużo biedniejszym Zabrzu i z ludźmi o mentalności zbieraczy szparagów .Ja wierzę w cuda ale nie w bajki .

Ten tego ten, a ten cały Hansla, co z nim?? Nie żebym bronił ludzi z miasta , bo to zwykły „beton”,ale gdzie kolega Podolskiego? Ponoć 2 razy już zachorował jak miał ustawiona rozmowę z prezydentową. A może głowa go rozbolała jak się dowiedział ile ma wydać na kupno klubu np. 15 mln euro a kolejne 50mln euro zainwestować w jego rozwój??

Ta słuchaj carycy, kłamczuchy wstrętnej,co c…..o jak mały kazio po dużym piwie na każdym kroku.

Ty się odpierdol od małego Kazia

Tukej może pomóc inoś Red Bulls – jako sponsor główny lub właściciel- wtedy doda to Górnikowi skrzydeł….

Sorry, ale jakiegoś gostka no name- który kiedyś wyjechał do Raichu, zresztą kumpla Poldiego nie stać na zakup Górnika Zabrze- jest po prostu za krótki !

Skąd wiesz.

Czy jest to możliwe żeby straż miejska ściągała banery „mańka-szulik oddaj Górnika”? Bo jadąc dzisiaj do pracy przez osiedle Kopernika na rondzie (nowym rondzie) stała właśnie straż i zauważyłem jak nieśli w ręce białe płótno.. ok. godz. 7:00 Ktoś coś?

Są problemy od kond miesza Podolski w tym klubie wszystko ma być na jego zasadach Bóg i władca nie długo zostawi Górnika i pojedzie do Koloni a my możemy skończyć jak Wisła

Podolski to dobry gość ale za duzo miesza

Co to za kupiec, który nie może się spotkać bo zawsze coś stoi na przeszkodzie?
Oby się nie okazalo, że po 3 miesiącach zniknie z klubu z kartami zawodników i znowu będziemy błagać MMS o pomoc!
Wydaje mi się, że za dużo jest w tym manipulacji, a osoba LP też mąci wodę, a naiwni kibice wierzą mu bezgranicznie…

Wierzysz Mańce we wszystko co mówi?Ktoś ją błagał o pomoc?140 ml długu, a sorry straty na barkach mieszkańców to jest krok w dobrym kierunku jak pisali trolle na FB.Ona nic nie wie o zaległościach finansowych,a PZPN nakłada karę 50 koła.Klamczucha i tyle w temacie