Wiem, że liczył się w tym spotkaniu wynik, ponieważ było ono bardzo ważne dla naszych kibiców

W.  -  15 września 2023 23:44
1
2783

Poznaliśmy pomeczowe wypowiedzi trenerów po spotkaniu 8. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze i Ruchem Chorzów.

Jan Urban (trener Górnika): – Kurczę… taka szarpana ta pierwsza połowa. Brakowało płynności w grze. Wydaje mi się, że ciężar gatunkowy miał wpływ na naszą grę. Nie wszyscy sobie z nim poradzili. W drugiej połowie było już lepiej natomiast mało tych płynnych akcji oglądaliśmy. Wiem, że liczył się w tym spotkaniu wynik, ponieważ było ono bardzo ważne dla naszych kibiców. Stworzyli fantastyczną atmosferą dla jakiej chce się grać. Na pewno chciałbym, aby Górnik grał zdecydowanie lepiej i do tego będziemy dążyć. Przed nami dużo pracy, ale uważam, że takie spotkanie wielu zawodnikom da dużo doświadczenia. To jest przeżycie grać tak ważne spotkanie przy pełnych trybunach. Docierało do nich, że jest to wyjątkowy mecz, derby których nie było od wielu lat i fajnie, że wygraliśmy. Muszę być jednak wymagający, że musimy jeszcze naszą grę poprawić, ponieważ mało było płynnych akcji (…).

Jarosław Skrobacz (trener Ruchu):Musimy przełknąć tę porażkę. Jest taki żal i rozgoryczenie. Ten mecz być może toczył się pod wskazaniem Górnika. Być może rywale dłużej utrzymywali się przy piłce, gra toczyła się częściej na naszej połowie, ale nie miało to przełożenia na sytuacja bramkowe. Na początku drugiej połowy mieliśmy znakomitą sytuację. Nie wiemy, jak to mogło w ogóle nie wpaść. Potem popełniamy prosty błąd w rozegraniu i tracimy bramkę, ponieważ Lukas Podolski potrafi piłkę przyjąć i skierować ją do bramki (…).

Poniżej zapis całej konferencji prasowej

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl
Wideo: GórnikTV

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo panowie.Rozsądne, stonowane i najważniejsze trafione komentarze