WDŚ przy Roosevelta. Termin sprzyja piłkarskiemu świętu

Kibic  -  1 lipca 2019 20:12
0
7539

Śląski Związek Piłki Nożnej ogłosił właśnie terminarz III ligowych rozgrywek w grupie 3. W nadchodzącym sezonie rozgrywki, gdzie występuje drugi zespół Górnika, zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. Górnik II Zabrze, ROW Rybnik, Ruch Chorzów, Polonia Bytom, Rozwój Katowice, czy Gwarek Tarnowskie Góry. Patrząc na ten zestaw kibice na Górnym Śląsku zacierają ręce.

Termin sprzyja

Wyjątkowo atrakcyjnie, ponad wszystkie spotkania, zapowiadają się… a jakże, Wielkie Derby Śląska. Zgodnie z terminarzem, mecz ten odbyć się ma w drugi weekend września. Łatwo sprawdzić w piłkarskim kalendarzu, że jest to termin zarezerwowany na mecze reprezentacji narodowych. Co to oznacza? Oczywiście przerwę w rozgrywkach ekstraklasowych. Przypadek? Trudno orzec, tak czy, inaczej taki terminarz sprawia, że o wiele łatwiej zorganizować i zabezpieczyć takie spotkanie.

Kibice na to czekają

Kibice w Zabrzu, już od kilku miesięcy, spoglądali na tabelę II-ligi, gdzie bezskutecznie przed spadkiem bronił się Ruch. Degradacja chorzowian nikogo wśród „Trójkolorowych” kibiców szczególnie nie martwiła, jednocześnie rysowała się szansa na WDŚ na szczeblu III-ligi, gdzie od kilku sezonów grają rezerwy Górnika. Dziś wiemy już, że odwieczni rywale otrzymali licencję i jeżeli nie wydarzy się – co nie jest wcale wykluczone – przy Cichej nic szczególnego, to we wrześniu będziemy ekscytować się pojedynkiem naszej „dwójki” z Ruchem.

Oczami wyobraźni

Sobota 7 września, powiedzmy godzina 19:00, taki termin meczu Górnika II z Ruchem. Przystępna (=symboliczna) cena biletów, odpowiednia akcja marketingowa, choć można przypuszczać, że kibice sami się nakręcą. Dwadzieścia tysięcy widzów na III ligowym spotkaniu (pobity byłby przy okazji rekord Widzewa, a to też prestiżowa sprawa dla kibiców, bo wiadomo z kim łodzianie trzymają). Wydaje się, że nadarza się wyjątkowa okazją na wielkie piłkarskie święto, nie tylko w Zabrzu, ale i na całym Górnym Śląsku. Pojedynki Górnika z Ruchem są wydarzeniem, niezależnie od aktualnej sytuacji sportowej, którym żyje cały region. Kibice czekają na taki mecz i z pewnością we wrześniu nie zawiodą.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments