Waldemar Fornalik o derbowym pojedynku z Górnikiem

W.  -  8 czerwca 2020 16:24
0
3235

W latach 2001-2004 Waldemar Fornalik pełnił funkcję pierwszego trenera Górnika Zabrze. Od września 2017 roku urodzony w Myślenicach 57-letni szkoleniowiec z powodzeniem trenuje zespół Piasta Gliwice, z którym w ubiegłym sezonie sięgnął po tytuł mistrza Polski.

W przededniu derbowego pojedynku pomiędzy Piastem Gliwice i Górnikiem Zabrze, na przedmeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec gliwickiego zespołu odpowiedział na pytania dziennikarzy dotyczące między innymi aktualnej formy gliwickiego zespołu.

– Po tych dwóch kolejkach możemy być na pewno zadowoleni z tego, co pokazaliśmy w dotychczasowych spotkaniach. W dwóch meczach strzeliliśmy sześć bramek, straciliśmy przy tym jednego gola i zdobyliśmy komplet punktów, więc absolutnie nie możemy narzekać, wręcz przeciwnie. Forma w tych dwóch meczach była na dobrym poziomie i zależy nam na tym, aby jak najdłużej ją utrzymać.

Dokładna analiza przeciwnika to obowiązkowy element w przygotowaniach do kolejnego meczu. Czy słabsza postawa i błędy popełnianie przez piłkarzy Górnika w drugiej odsłonie pojedynku z Lechią będą cenną wskazówką dla podopiecznych Waldemara Fornalika?

– Na pewno obserwujemy kilka spotkań. To nie jest tak, że skupiamy się na jednym meczu, który drużyna przeciwna dobrze zagrała. Jakieś elementy są pomocne w przygotowaniu do tego spotkania, ale mamy już swoje przemyślenia i swój materiał.

Derbowe spotkanie w Gliwicach odbędzie się bez udziału publiczności, która częściowo (w 25%) powróci na stadiony od 19 czerwca. O braku fanów i ich wyjątkowej roli wspomniał przed jutrzejszym pojedynkiem szkoleniowiec Piasta, twierdząc, że mecze z udziałem kibiców są zupełnie innym, barwnym widowiskiem.

– Powoli zawodnicy oswoili się z tą niecodzienną sytuacją. Na pewno mecz derbowy, z udziałem publiczności jest meczem wyjątkowym, prawdziwym świętem. Derby zawsze są szczególnym wydarzeniem, a z udziałem kibiców stają się zupełnie innym meczem.

Pod koniec konferencji szkoleniowiec Piasta nawiązał również do ostatniego spotkania z Koroną Kielce, w którym urazu doznał najskuteczniejszy w kadrze Waldemara Fornalika strzelec. Mowa oczywiście o Jorgu Felixie, który w sezonie 2019/2020 zdobył dla niebiesko-czerwonych 14 bramek. Na ten moment występ 28-letniego Hiszpana we wtorkowym starciu wciąż wydaje się niepewny.

– Pod dużym znakiem zapytania jest występ Jorge Felixa, który został brutalnie zaatakowany w meczu z Koroną Kielce. Jest to trzeci mecz z rzędu, w którym przeciwnicy dostają czerwone kartki, a nasi zawodnicy okupują to kontuzjami. Przecież gdyby nie przerwa, to Sebastian Milewski po spotkaniu z Legią musiałby pauzować ponad miesiąc. Teraz zobaczymy, jak poważny okaże się uraz Jorge Felixa. Chciałbym zwrócić uwagę, że przeciwnicy często szukają różnych środków, aby zatrzymać Piasta – zakończył przedmeczowe podsumowania trener naszych rywali.

Poniżej przedstawiamy pełen zapis konferencji prasowej z udziałem Waldemara Fornalika.

Przypominamy, że Waldemar Fornalik jako pierwszy szkoleniowiec pracował w Górniku Zabrze od 10 maja 2001 roku do 31 października 2001 roku, a następnie od 12 stycznia 2002 roku do 4 kwietnia 2004 roku. Łącznie Fornalik poprowadził zabrzańską drużynę w 88. spotkaniach, z których 31 to zwycięstwa biało-niebiesko-czerwonych, 30 meczów zakończyło się remisem Trójkolorowych, a 27 spotkań nasz zespół przegrał.

Źródło: Roosevelta81.pl/piast-gliwice.eu
Foto: Roosevelta81.pl
Wideo: Piast Gliwice TV

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments