Waldemar Fornalik: Górnik może być na fali wznoszącej

Milo  -  10 września 2015 17:50
0
1029

Waldemar_Fornalik_Ruch

– Bierzemy pod uwagę to, że Górnik się zmienia. Klub z Zabrza już inaczej się prezentuje niż na początku rozgrywek. Górnik może być na fali wznoszącej. Każdy kolejny mecz w wykonaniu zabrzan może być lepszy – mówi przed 104. Wielkimi Derbami Śląska Waldemar Fornalik, trener Ruchu Chorzów.

Górnik po raz 104. zmierzy się z Ruchem Chorzów. Dla kibiców jest to najważniejsze starcie w sezonie. – Derby budzą duże emocje. Zawsze podkreślam, że w takich spotkaniach właśnie piłka musi być najważniejsza. Twarda nieustępliwa gra jest wpisana w ten mecz. Na palcach jednej ręki można policzyć spotkania, w których gra nie była kontaktowa i na pół gwizdka. W większości nasze spotkania były emocjonujące. Było bardzo dużo dobrej piłki. Liczę na to, że w niedziele to właśnie piłka będzie najważniejsza – mówi Waldemar Fornalik, trener Ruchu Chorzów.

W Chorzowie zabraknie kibiców Górnika. Wszystko spowodowane jest decyzją wojewody, który na ten mecz zamknął sektor gości. –  Muszę powiedzieć, że też mieliśmy już kilka spotkań w Zabrzu, gdzie byliśmy w jaskini lwa sami. Wiem, że wynika to z różnych względów i na to niestety nie mamy wpływu. Zawsze uważam, że jeśli są kibice obu drużyn obecni to zyskuje na tym widowisko.

Zbawienna dla obu drużyn wydaje się przerwa reprezentacyjna. – Wykorzystaliśmy tą szansę na pewne korekty, aby poprawić elementy, które szwankowały do tej pory. Nie mieliśmy wszystkich zawodników, bo parę osób uczestniczyło w meczach reprezentacji młodzieżowych. Z jednej strony to nam nie pomaga z drugiej jest to ogromne wyróżnienie dla klubu.

Jak trener Fornalik ocenia zespół Górnika Zabrze? – Bierzemy pod uwagę to, że Górnik się zmienia. Klub z Zabrza już inaczej się prezentuje niż na początku rozgrywek. Górnik może być na fali wznoszącej. Każdy kolejny mecz w wykonaniu zabrzan może być lepszy. My też jesteśmy drużyną, która w dalszym ciągu się tworzy. Nie jesteśmy drużyną maksymalnie skonstruowaną. Myślę, że z każdym meczem będziemy wyglądać lepiej.

Już w niedzielę 104. Wielkie Derby Śląska. Jak ten czas wykorzystają w Chorzowie? – Po ostatnim treningu pojedziemy na zgrupowanie. Będą odprawy i rozmowy. Nic nadzwyczajnego, ale mamy swój tok przygotowań.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: chorzowianin.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments