Trener Piasta Gliwice: Górnik to jedna z najlepiej przygotowanych drużyn w lidze

Luq  -  13 września 2014 07:30
0
797

drużyna2_Łęczna_1415
– Trenerzy Górnika wykonują bardzo dobrą pracę. Postanowili grać systemem z trzema obrońcami i widać, że jest on świetnie dopasowany do piłkarzy – mówi w rozmowie ze „Sportem” Angel Perez Garcia, trener Piasta Gliwice.

„Sport”: Jest pan stosunkowo niedługo w Piaście. Czy zdaje pan sobie sprawę, jak ważny czeka was mecz?

Angel Perez Garcia (trener Piasta): Wszyscy w klubie doskonale wiemy o rywalizacji jaka panuje pomiędzy Piastem i Górnikiem. Jest to wyjątkowe spotkanie dla nas wszystkich. Polska ekstraklasa jest wyrównana, każdy z każdym może wygrać, ale w niedzielę czeka nas wyjątkowo trudne zadanie. Myślę jednak, że dobrze się do niego przygotowaliśmy.

Co może pan powiedzieć o Górniku. Gdzie widzi pan jakieś słabe strony?

Są jedną z najlepiej przygotowanych drużyn w polskiej lidze. Zdaję sobie sprawę, że trudne będzie przedrzeć się przez ich zasieki. Tracą mało goli, więc musimy zagrać niemal perfekcyjnie. Spodziewam się jednak zaciętego pojedynku.

Górnik gra ustawieniem z trzema obrońcami. To dla was utrudnienie?

– Trenerzy Górnika wykonują bardzo dobrą pracę. Postanowili grać takim systemem i widać, że jest on świetnie dopasowany do piłkarzy. Przez to tracą bardzo mało bramek i niezwykle trudno jest ich pokonać. Analizowaliśmy jednak wiele ich spotkań i spróbujemy ich pokonać.

Źródło: Sport
Fot.: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments